Děti

Jak dětská pískoviště pozitivně ovlivňují vývoj dítěte?

Máte malé děti a ráda byste s nimi trávila více času na čerstvém vzduchu? Pokud se vám nechce ztrácet čas procházkou na druhý konec města, vybudujte si vlastní hrací koutek na zahradě. Zpočátku si vystačíte s málem – pro menší děti je ideální atrakcí pískoviště. Zabaví se a zároveň se naučí novým věcem. Hraní si na hřišti vede k rozvoji motorických dovedností i psychických vlastností.

Už jen to, že dítě dostanete na zahradu, je pro jeho vývoj velmi prospěšné. Díky dostatku fyzické aktivity bude v lepší psychické pohodě. Zároveň výrazně snížíte riziko obezity a souvisejících nemocí oběhové soustavy, které se nemusí objevit hned, ale až v pozdějším věku.

Ideální volbou je plastové pískoviště, protože je odolné, bezpečné a vizuálně přitažlivé. V průběhu letních měsíců lze písek vyměnit za vodu a vytvořit dítěti pěkný bazének. Při hře v písku či ve vodě si procvičí motorické dovednosti – zejména schopnost manipulace s menšími předměty.

Možná jste to netušila, ale hraní si na pískovišti posiluje dětskou sebedůvěru. Tím, že dítko zvládne různé činnosti (např. postaví bábovičku nebo hrad), získá jakousi jistotu. Nezapomeňte jej vždy pochválit a pozitivně motivovat.

Neméně podstatná je sociální interakce s ostatními dětmi. Neváhejte s pozváním stejně starých dětí od sousedů. Vaše ratolest se ve společnosti vrstevníků zdokonalí v komunikaci, spolupráci a dalších potřebných schopnostech.

Chcete-li mít jistotu, že si vaše dítě bude hrát v hygienicky vyhovujícím prostředí, pořiďte mu pískoviště s krytem.

Krásná plastová pískoviště vyrábí americká společnost Step2. V České republice je najdete v nabídce firmy Step Two na www.steptwo.cz. V e-shopu objevíte také další krásné hračky pro děti. Mimo jiné dětské kuchyňky, hudební nástroje, výtvarné stolečky, skluzavky, prolézačky, odrážedla a další skvělé věci, které děti baví a současně rozvíjí.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */