Děti

Jak zabavit děti i bez televize?

Rodiče moc dobře vědí, že v době po školním vyučování, během deštivých nebo „líných“ víkendů, v průběhu léčby nemoci a – samozřejmě – v období pandemie, kvůli které musely děti zůstat doma celé měsíce, může být šíleně těžké znuděné ratolesti zabavit a zaměstnat. Samozřejmě je můžeme posadit před televizní obrazovky, ale určitě tušíte, že z hlediska zdravého rozvoje existují daleko lepší aktivity. Ptáte se, jaké?

​Vytvořte herní krabici

Vezměte libovolně velkou krabici a naplňte ji věcmi, se kterými si dítě může hrát samo – například omalovánkami, hracími kartami, skládačkami nebo jednoduchými hlavolamy. Když budete potřebovat, aby se děti zabavily, jednoduše jim krabici dáte. Zpočátku se možná budou trochu bránit, ale čím častěji jim krabici otevřete, tím rychleji ji přijmou jak svou „rutinu“.

​Nechte je, ať vytvoří vlastní animáky

Místo sledování kreslených filmů děti povzbuďte, ať vytvoří vlastní. Dejte jim papír a pastelky, ale klidně i materiály, jako jsou plastelína či populární fimo hmota, a požádejte je, aby vám nakreslily nebo vymodelovaly hrdiny a padouchy, které by chtěly vidět i na obrazovce. Jakmile budou mít hotovo, společně si o postavičkách povídejte.

​Poproste je, aby vám pomohli

Pokud vaříte nebo uklízíte, umožněte jim, aby se k vám přidali a přiložili své ruce k dílu. Dejte jim jednoduchou, ale důležitou práci, kterou zvládnou. U malých dětí to může být třeba prostírání stolu. Starší děti zvládnou mnohem více – nakrájí zeleninu, vynesou odpadky a zametou před domem.

​Pořiďte jim kreativní hračky

Možná, že vaše děti preferují televizní obrazovku, protože na ně v pokojíčku nečekají hračky s dostatečným potenciálem na to, aby se s nimi zabavily. Udělejte proto důkladnou inspekci a zjistěte, jak si itinerář dětského pokoje stojí. Možná je na čase jej doplnit o nové LEGO, puzzle se zajímavými motivy či o plátno a akrylové barvy. Možností je celá řada, určitě na něco přijdete.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */