Děti

Udělejte si kojení příjemnější

Kojení k novopečeným matkám patří stejně neoddělitelně, jako třeba výfukové zplodiny k závodním autům. Novorozenci jsou však často během krmení docela agresivní, a tak není s podivem, že někdy může být tento proces pro ženy nepříjemný, mnohdy až bolestivý.

Nejedná se o problém jen u prvorodiček

Obecně se soudí, že kojení může znamenat pro matku velký diskomfort hlavně u prvního dítěte, ale u dalších ratolestí už se tyto problémy zlepší či dokonce zcela eliminují. Není to vždy pravda.

Je fakt, že druhorodičky už jsou lépe připraveny na případné potíže spojené s kojením a mají v této oblasti mnohem více zkušeností. Jsou tudíž schopny natočit dítě do takové polohy, aby se dosyta najedlo a zároveň to nebylo pro ně až moc nepříjemné. Nicméně ženám s citlivějšími bradavkami často nepomáhá ani takovéto řešení.

Bolest bradavek při kojení může někdy dosáhnout únosných mezí a mnoho matek pak přestane své děti krmit přímo z prsu, ale své mléko začnou stahovat do lahviček. Je však možné použít i jiné řešení, kupříkladu multi mam compresses.

Utiší bolest a zhojí ranky

Jedná se o náplasti, jež se aplikují přímo na bradavky či do jejich těsné blízkosti. Jejich použití je velice snadné. Stačí se jen řídit návodem na obalu. Jsou velice účinné. Od bolesti dokáží pomoci již během několika minut.

Zvládnou léčit i drobné záněty, které se občas při kojení mohou objevovat. Zvláště odrostlejší děti totiž mohou své matky i kousat, přičemž vznikají malé ranky.

Bezpečné řešení

Náplasti samozřejmě neobsahují žádné toxické ani jinak škodlivé látky, které by mohly ublížit ženě, natožpak dítěti. Naopak. Gel, jenž je hlavní součástí náplastí, se skládá pouze z přírodních léčiv, která působí hojivě a jsou navíc antiseptická.

Díky tomu není problém je používat jak po kojení, tak i před ním. Toto řešení je daleko šetrnější a efektivnější než případné používání krémů proti bolesti.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */