Zdraví a krása

Brusinky: Malé ovoce s velkým přínosem pro zdraví

Brusinky jsou drobné červené kuličky plné chuti a zdraví. Rostou na nízkých keřích v bažinách a mokřadech a už po staletí fascinují lidstvo. Dříve je využívali indiáni k léčbě nejrůznějších neduhů a dnes se pomalu, ale jistě stávají hvězdou moderní zdravé výživy. A ne nadarmo! Vědecké výzkumy čím dál častěji potvrzují, že brusinky skrývají celou řadu benefitů pro naše zdraví.

Silný antioxidační efekt

Jedním z hlavních trumfů brusinek je jejich silný antioxidační účinek. Díky obsahu polyfenolů a vitamínu C dokáží bojovat s volnými radikály, škodlivými látkami, které poškozují buňky a urychlují stárnutí. Pravidelná konzumace brusinek tak může posílit imunitní systém a chránit nás před infekcemi a chronickými onemocněními.

Tlumí premenstruační syndrom

Brusinky si ale získaly srdce mnoha žen především díky své schopnosti zmírňovat nepříjemné příznaky premenstruačního syndromu a menopauzy. Pomáhají regulovat hormonální hladinu, zmírňují křeče, výkyvy nálad a návaly horka. Navíc brusinky obsahují látky s protizánětlivými účinky, které ulevují od bolesti kloubů a svalů, čímž se stávají skvělým pomocníkem i pro sportovce a lidi s fyzicky náročnou prací.

Pro zdraví močových cest

A to zdaleka není všechno! Brusinky podporují zdraví močových cest, snižují riziko vzniku ledvinových kamenů a infekcí močového měchýře. Pomáhají udržovat zdravé srdce a cévy, regulují hladinu cholesterolu a krevního tlaku. Dokonce se ukazuje, že brusinky můžou hrát roli v prevenci některých typů rakoviny.

V jakých formách brusinky konzumovat?

Možností je celá řada. Můžete si vychutnat čerstvé brusinky, ať už samotné, nebo v jogurtu, müsli či salátech. Velmi oblíbené jsou brusinkové džusy a sirupy, které dodají chuť i potřebnou dávku zdraví prospěšných látek. Pro ty, kteří nemají čas na složité přípravy, je ideální sáhnout po doplňcích stravy s obsahem brusinkového extraktu.

Například česká firma Naturvita nabízí 100% přírodní doplněk stravy Brusinky, který obsahuje 800 mg koncentrovaného extraktu z brusinek v jedné dávce. To odpovídá v poměru 1 : 25 konzumaci 20 000 mg čerstvých brusinek! Díky tomuto doplňku si tak snadno a pohodlně dopřejete všechny benefity, které brusinky skýtají. Brusinky koupíte v Gigalékárně.

Zařaďte brusinky do svého jídelníčku a investujte do svého zdraví! Tyto malé červené poklady vám pomohou cítit se lépe a plni energie po celý den.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */