Děti

Se slušivou reflexní vestou budou vaše děti v bezpečí

Domníváte se, že stačí, když své děti naučíte opatrnému chování v okolí silnice? Nikoliv. Počty chodců, kteří zemřeli kvůli pohybu na silnici za špatné viditelnosti, jsou vysoké. Však právě proto vešla v platnost novela zákona o reflexních prvcích. Chránit by se měli děti i dospělí.

Nejspíš víte, že od 20. února letošního roku mají všichni chodci pohybující se za snížené viditelnosti mimo obec povinnost nosit reflexní prvky. Stačí reflexní nášivka, páska na ruku nebo přívěsek, ale čím větší je reflexní plocha, tím je to pochopitelně lepší. Obzvlášť důležité je to u dětí.

Vštěpujte dětem správné návyky už od mala

Už od mala je dobré děti učit chránit se na silnici. Většina dětských aktovek na sobě má aspoň malé reflexní prvky, někdy jimi bývá opatřené i oblečení, ale to nestačí. Vezměte si příklad z mateřských školek a naučte děti nosit reflexní vestu.

Když se mateřská školka vydá na procházku, minimálně děti, které jdou na začátku a na konci průvodu, musí mít oblečené reflexní vesty, aby byly vidět. Tohle opatření funguje dlouhá léta, Besip rozdával vesty do školek už v roce 2011. Dětem je díky tomu odmala vštěpováno, že na silnici musí být vidět, a rodiče by to měli podporovat. Jakmile se vám podaří naučit je to už v nízkém věku, pak jim nikdy nebude připadat zvláštní si obléct vestu nebo aspoň reflexní pásku na ruku.

Pořiďte jim vestičku s veselým motivem

Když děti chodí ráno do školy, bývá ještě tma. Někdy je mlha či prší a v takovém počasí se viditelnost ještě zhoršuje. Naučte je tedy, že reflexní vesta jim může zachránit život. Pořiďte jim nějakou pěknou s obrázkem, ať ji nosí rády.

Velký výběr vest s motivem zvířátek najdete na Altima.cz. Dodávají vestičky také do školek, mají v sortimentu velikosti již pro děti od dvou let. Ceny se pohybují okolo sto korun, což je částka, kterou si může dovolit investovat opravdu každý. Být vidět totiž znamená přežít!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */