Cestování

Dovolená jako dárek pro celou famílii

Zaměstnávají vaši mysl starosti, co darovat blízkým ke svátku, narozeninám nebo už dokonce řešíte Vánoce? Máte plný byt nesmyslných „serepetiček“ a „pupínkujete se“ při představě, že k nim přibydou další? Řekněte jasné NE nechtěným dárkům a zvolte pro sebe a rodinu to nejlepší. Naplánuje společnou dovolenou.

Tomu se říká zabít dvě mouchy jednou ranou. Uděláte radost obdarovanému, ale i sobě. Navíc získáte možnost být „pánem situace“ a vybrat si podle svých představ. Nezapomeňte přitom ani na cestovní pojištění, které v této době nezbytnou nutností. Pojištění do zahraničí s covid 19 je aktuální nyní a zcela jistě bude na programu dne i v příštím roce.

Na co se pojistka (ne)vztahuje?

Cestovní pojištění lze sjednat pro případ léčebných výloh v zahraničí, s volitelným připojištěním občanské odpovědnosti, zavazadel a úrazu. Jeho součástí jsou i náklady za lékařské ošetření a hospitalizaci spojené s případným onemocněním COVID 19. Pojištění se ale nevztahuje na úhradu jakýchkoliv nákladů v souvislosti s karanténou, či preventivními opatřeními (včetně nákladů na opožděný návrat do ČR), v případě, že je člověk negativní a do karantény byl zahrnut pouze preventivně. Na to by měl každý turista myslet.

Pro lepší pochopení situace: v případě, že se člověk do karantény dostane a je nucen na místě zůstat déle, může skrze asistenční službu požádat o prodloužení cestovní smlouvy. Běžné léčebné výlohy (mimo covid) a další náklady (například pojištění odpovědnosti, zavazadel, atd.), které jsou pokryty cestovním pojištěním, zůstávají pojištěny i po dobu prodlouženého karanténního pobytu. Naopak další náklady na pobyt, ubytování, stravování, náhradní dopravu a ostatní náklady vzniklé bezprostředně v souvislosti s prodlouženým pobytem z důvodu karantény cestovním pojištěním pokryty nejsou.

Hoďte se do pohody

Nač ale „stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko“? Pojištění do zahraničí online lze sjednat až na poslední chvíli, protože po platbě bankovní kartou začíná platit okamžitě. Stačí vyplnit interaktivní formulář na webových stránkách ERGO pojišťovny a máte po starostech. Rodinná dovolená se stane dokonalou příležitostí, jak se společně nadechnout, vyčistit si hlavu, jako famílie se pořádně semknout a nabrat síly do dalších dní. Nikdo totiž neví, co nám přinesou.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */