Cestování

Hledáte něco speciálního na dovolenou? Zkuste Spiš a Pieniny

Pro turisty je tady vše, co k dobré dovolené patří — splav, vynikající turistické trasy, termální koupaliště, kvalitní ubytování, historická města i zajímavá a jedinečná muzea. Mluvíme o slovenském regionu Spiše a Pienin. Jeďte se tam podívat..

Kežmarok a Levoču musíte vidět

Jestli máte rádi historii, zavítejte do jedinečných historických měst regionu. Stačí zmínit města jako Levoča, Spišské Podhradie, Kežmarok, Spišská Belá nebo Strážky a znalému turistovi se před očima vynoří historické náměstí se středověkými budovami, kostely, bazilikami, zámečky… Návštěvníci by si určitě neměli nechat ujít obhlídku nádherného Kežmarského hradu, baziliky v Levoči, katedrály ve Spišském Podhradí či fotogenického Spišského hradu, který si díky majestátnosti a neopakovatelnosti oblíbí zejména děti. Za návštěvu určitě stojí i obce Ždiar, Osturna a celý region Zamaguria s originálním folklórem.

Jedinečné Zamagurie a Osturňa

Za návštěvu zajisté stojí i obce Ždiar, Osturňa a celý region Zamaguří s originálním folklórem. Zejména obec Osturňa je mimořádně hodnotnou a vyhledávanou památkovou rezervací. Tvoří ji originální srubové domy se specifickou ornamentální výzdobou. Celkově je jich 157 a nadále plní svoji funkci, což z nich vytváří autentický přírodní skanzen. Na Zamaguří najdete také velké množství cyklostezek. Známou je trasa Ždiar – Osturňa – Spišské Hanušovce o celkové délce 28 km. Jedná se o trasu po vedlejších asfaltových stezkách s unikátními výhledy na členitou a rázovitou krajinu.

Koupání v minerálech

V regionu si určitě nesmíte nechat ujít návštěvu Thermal Parku Vrbov. Středisko nabízí oblažující relax ve zdravé mineralizované vodě, ve které si odpočinete a naberete spoustu nových sil. Součástí areálu jsou sportovní plochy, oddechová místa ve stínu stromů, restaurace, bufety i zábava pod taktovkou animátorů pro děti i dospělé. Navíc mineralizovaná voda působí příznivě na pohybový systém, nervová onemocnění a kardiovaskulární systém, takže uděláte něco prospěšného pro zdraví celé rodiny. K vydatné relaxaci přispívají trysky s proudy tekoucí vody, jejichž působení uvolňuje a masíruje ztuhlé svalstvo.

Splav, až 90 minut

Další nezapomenutelnou atrakcí se pro vás a vaše ratolesti stane splav řeky Dunajec z obce Majere nebo od přístaviště Pltník-Červený Klášter. Pro naprosto bezpečnou jízdu zvolte splav na dřevěných vorech; tato alternativa je ideální, pokud si chcete v klidu vychutnat přírodu a pozorovat její krásy. Splav trvá cca 90 minut a měří 11 kilometrů. Zpět na začátek splavu se dostanete autobusem, kolem z půjčovny nebo také pěšky. Po cestě určitě navštivte muzeum Červený Klášter, ve kterém žil slavný „létající“ mnich Cyprián.

Akce

Rovněž byste si neměli nechat ujít Dny města Spišská Belá ve dnech 2. až 4. června 2023, které nabízejí akce kulturního a sportovního charakteru, dále soutěže pro děti a zábavu v zámecké zahradě ve Strážkách.

Mezi top eventy v regionu patří také Spišské folklórní slavnosti. Jedná se o vrcholnou akci nadregionálního charakteru v oblasti lidové kultury a jiných duchovních a hmotných výtvorů lidového umění na Spiši. Cílem festivalu je představit lidový zpěv, tanec, zvyky, tradice, hry, odívání, tradiční spišská jídla a dobrou zábavu. Uskuteční se 24.–25. června roku 2023.

Region Spiše a Pienin poskytuje tolik atrakcí, že na jejich návštěvu budete potřebovat určitě několik dní. K ubytování doporučujeme APARTMÁNY PANORAMA Bachledka, Resort Levočská dolina, Boutique Hotel Hviezdoslav **** Kežmarok, Hotel Club, Penzion Pltník. Pochutnat na místních specialitách si můžete kupříkladu v restauraci Spišský salaš. www.tatryspispieniny.sk, www.slovakia.travel.sk

Implemented with the financial support of the Ministry of Transport of the Slovak Republic.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */