Cestování

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Dejte si pozor na tyto věci

Celý rok se těšíte na moment, kdy si odpočinete od stresu a rutiny běžných dní a užijete si zasloužené volno? Pak udělejte vše proto, abyste podchytili případná rizika a nic a nikdo vám vaši vysněnou dovolenou u moře nezkazil. Máte-li namířeno na rekreaci do Chorvatska, přečtěte si naše tipy, aby byl váš pobyt u Jaderského moře co nejpohodovější.

Cestovní pojištění je moudrým základem na cesty, ať už pojedete kamkoliv. Neodbývejte proto svou ochranu nedostatečnými pojistnými produkty ani do zahraničí. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění zdarma k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji včetně léčebných výloh, pojištění trvalých následků, pojištění zubního ošetření nebo pojištění zavazadel, odpovědnosti či storna zájezdu.

Výhodou je, že vám bude asistenční služba k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit, a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit a jaké dokumenty si uschovat, aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Nově si můžete sjednat například prostřednictvím internetového srovnávače Porovnej24.cz cestovní pojištění do Chorvatska i s technickou asistencí vozu. To znamená, že pojišťovna vám na telefonu pomůže v případě, když na vašem voze nastane porucha.

Cestování v sobotu

V tento den se na cestu vydává nejvíc turistů, tudíž se zvyšuje pravděpodobnost kolon na dálnicích. Snažte se cestování v tomto dni vyhnout. Ideálním dnem pro cesty je úterý. Záleží rovněž na datu. Nejvíce lidí dovolenou v Chorvatsku plánuje na první týden v červenci. Naopak méně aut na silnici můžete očekávat ke konci července a v průběhu srpna.

Nevýhodný výběr z bankomatu

V Chorvatsku zřejmě budete vybírat peníze z bankomatu. Přístroj vám většinou nabídne možnost dynamické konverze, díky které vidíte, kolik českých korun se vám strhne z účtu. Tato možnost je obvykle dražší než obyčejný výběr, proto se jí vyhněte.

Medúzy

I ve vodách Jaderského moře se občas objeví žahavé medúzy. Většinou se vyskytují v hejnech v určitou část dne. Pokud je spatříte, do vody nechoďte a počkejte hodinu až dvě, než zmizí. Pokud vás zasáhne chapadlo, vylezte z vody a postižené místo si oškrábejte pískem, abyste z kůže dostali zbytek chapadel.

Krádeže

Zvláště v turistických městech s velkým počtem lidí jako Dubrovník nebo Split dochází ke krádežím. Řešením může být koupě speciálního pásu na tělo, do kterého si umístíte peněženku a mobil. Tento pás máte pod oblečením, pro zloděje je tak těžké se k vašim cennostem dostat.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */