Mixér

Výměna náplně v tiskárně nemusí být noční můrou

Došla vám barva v tiskárně a bojíte se, že její výměnu nezvládnete? Nemusíte mít obavy, jelikož vám ukážeme, jak je výměna snadná. Nejprve je třeba náplň koupit. Zde máte možnost volit originální, nebo kompatibilní. Ty patří mezi levné náplně do tiskáren, které nabídnou srovnatelnou kvalitu tisku. Jistotou je i to, že budou pasovat právě do vaší tiskárny. Pokud naopak chcete jít cestou originálu, je to možné. Konkrétní volba je jenom na vás. Originál je vždy určitá jistota, že kompatibilitou zaručeně nebude problém.

Důležité je znát i typ tiskárny

Ano, ani toto nesmíte podcenit, jelikož do různých tiskáren patří různé náplně. Kde můžete typ té vaší zjistit? Možností je hned několik. Konkrétně:

  • Popisek tiskárny
  • Štítek nalepený ve spodní části
  • Faktura nebo jiný prodejní doklad

Jakmile znáte typ, je možné hledat konkrétní náplň. Většina eshopů umožní hledat právě podle označení tiskárny a poté sami najdou tu správnou náplň. My třeba nabízíme toner Q2612A, který je určený do tiskáren značek HP, a to hned několika typů a několika konkrétních modelových řad. Zde musíme ocenit výrobce, jelikož určitě neplatí, že do každé tiskárny by patřil jenom jeden určitý toner.

Samotná výměna je snadná

Pokud neplníte inkoustovou cartridge, nebo nedosypáváte laserový toner, nemusíte se obávat toho, že byste se snad ušpinila. Dnes je výměna náplně spojena s několika jednotlivými kroky. V závislosti na tiskárně otevřete příslušný kryt, vyndáte prázdnou náplň a místo ní zcela stejně vložíte tu novou. Třeba toner CE285A, nebo jiný, který jste si koupila. Následně už stačí daný kryt opět zavřít a vše vyzkoušet. Tisk zkušební stránky je u moderních tiskáren minulostí. Jeho funkčnost můžete vyzkoušet tak, že začnete tisknout jakýkoliv libovolný dokument. Je vše v pořádku? Potom máte jistotu, že samotný výběr, nákup i výměna proběhla zcela bez problémů.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */