Mixér

Ve skvělé formě díky koloběžce pro dospělé!

Být tak navěky mladá a štíhlá, ale jak toho dosáhnout i bez úmorné dřiny v posilovně a nekonečné diety? Francouzi způsob znají a s oblibou jej dodržují řadu let. Až se někdy vydáte na poznávačku do Paříže, projděte se ráno kolem břehu Sény a uvidíte, jak se desítky zdejších obyvatel přemísťují do práce. Nepotřebují automobil a vystačí si s kolobežkou, a to bez ohledu na to, že na sobě mají oblek či šaty.

Koloběžka s velkými koly se pozvolna dostává i k nám. Velký boom teprve zažije, ale již nyní je o ni poměrně velký zájem. Aby ne, když koloběžku doporučují i odborníci s tvrzením, že polojízda a poloběh posiluje záda, spaluje kalorie, a přitom šetří klouby. Tím však její výhody nekončí. Pokud máte problémy s parkováním, pak oceníte její kompaktní charakter. Vejde se do výtahu a stejně dobře ji uskladníte v kanceláři.

Z rozsáhlé studie, kterou zpracovala mezinárodní koloběžková asociace (IKSA – International Kickled and Scooter Association) vyplynulo, že se při jízdě na koloběžce pálí o třetinu více kalorií než při jízdě na kole. V porovnání s chůzí je spalování dokonce dvojnásobné. Zároveň oceníte skutečnost, že se při tom formují nejproblematičtější partie. Pravidelná jízda zpevní vaše stehna a zadeček!

Velkým problémem většiny lidí jsou bolesti a ztuhlost zádového svalstva. V podstatě jde o „přirozenou“ daň za pohodlí sedavého života. I v tomto směru je jízda na koloběžce řešením, protože při ní dochází k výraznému posílení břišního a bočního zádového svalstva a celkové stabilizaci trupu a kyčlí. Koloběžka pro dospělé je vynikající kompenzační pomůcka i prostředek na prevenci.

Nezbývá, než se rozhoupat a taky si jednu koloběžku pro dospělé pořídit. Sama určitě nebudete – majitelů koloběžek s velkými koly přibývá a ve větších městech na ně narazíte téměř všude, a to celoročně.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */