Cestování

Vyberte si pro vás ty nejvhodnější lázně

Lázně v českých zemích snad odjakživa patřily mezi ty nejlepší v Evropě. Samozřejmě, že největší pozornost turisté věnují těm nejznámějším lázeňským destinacím jako jsou Karlovy Vary či Mariánské lázně, nicméně rozhodně stojí za to navštívit i méně známé destinace, které mají často také hodně co nabídnout.

Nejen pro nemocné

Lázně byly vždy určeny primárně pro nemocné. Dnes už to však tak úplně neplatí. Ne, že by snad hlavní klientelu pořád netvořily primárně pacienti, ovšem stále častěji vyhledávají lázeňské pobyty i lidé s dobrým zdravím.

Nejčastějšími důvody jsou wellness, touha po odpočinku a relaxaci a krásné okolí. Lázeňská města totiž bývají často mnohem udržovanější než standardní obce a také poskytují svým návštěvníků i celou řadu zajímavých volnočasových aktivit.

Chcete-li si tak užít třeba příjemný víkend s rodinou, můžete navštívit některé z mnoha českých lázeňských měst. Nic nezkazíte tím, když si vyberete méně známou lokalitu.

Kam se vydat?

Lázně Bělohrad jsou dobrým příkladem nepříliš známých, nicméně velice pochvalovaných lázní. Sem se vydávají hlavně lidé, jež sužují potíže s pohybovým aparátem, trpí kožními chorobami či mají problémy neurologického charakteru. Součástí města a jeho okolí je i krásná příroda, kde se dá pěstovat pěší i cykloturistika.

Lázně Teplice jsou již přeci jen o něco málo známější. I zde se můžete léčit z celé řady neduhů. Nově zde bylo založeno i post-covidové centrum, které je určeno pro pacienty, jež se nebyli schopni zcela se zbavit dlouhodobých negativních příznaků spojených s tímto novým onemocnění.

Lázně Nové Hrady se nacházejí cca 30 km od Českých Budějovic. Jedná se o malé městečko s několika tisíci obyvateli, které se však může pyšnit celou řadou zajímavých památek. Zdejší klienti si mohou po absolvování potřebných procedur ukrátit volný čas turistickými výlety, třeba i s hůlkami, zkoumáním zdejších pamětihodností či si využít možnosti zastřílet si na paintballu.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */