Mixér

Očarovala vás práce realitní makléřky, ale netušíte, co obnáší?

Když jste byla malá, chtěla jste být princeznou. Ale když jste vyrostla a začala čelit tvrdé realitě, došlo vám, že si budete muset svůj palác postavit sama. Princů vždy bylo jako šafránu a v době emancipace snad zmizeli úplně. Přesto se nabízí spousta možností, jak být v životě spokojená – být paní svého času, vydělávat nadprůměrné peníze, a navíc dělat něco, co vás baví. V podstatě jsme definovali obecnou charakteristiku práce realitního makléře. Napadlo vás snad, že byste práci v realitách vyzkoušela, ale bojíte se udělat první krok?

Spousta peněz za nic? Ani omylem

V prvé řadě se smiřte s tím, že práce realitního makléře, byť je v mnoha směrech úžasná, je stále práce. Snadno vydělané miliony na vás nečekají. Na druhou stranu si je vydělat můžete – šanci má každý, a to bez ohledu na dosažené vzdělání. Ale vše pěkně popořádku.

Realitní makléř práce je velmi pestrá. Rozhodně nejde pouze o prodej nemovitostí, ale také o finanční a právní poradenství a práci v terénu. A občas si zahrajete na asistenta či na psychologa. Především byste však měla uspokojit potřeby klientů – navázat s nimi blízký vztah a pomoct jim při hledání vysněného bydlení či s prodejem toho stávajícího.

Jde to i bez vzdělání, ale musíte mít předpoklady

Jak již zaznělo výše, titul ani předchozí praxi potřebovat nebudete. Mnohem důležitější je motivace a schopnost se učit novým věcem. V České republice není práce v realitách nijak regulovaná.

Kolik si vyděláte? Záleží na vás…

Jistě vás zajímá průměrný plat realitního makléře. Je to logické, každého lákají velké peníze. Ty v realitách jsou, ale v praxi záleží na tom, kolik práci obětujete času a jak k ní budete přistupovat. Zatímco někdo si bez mrknutí oka vydělá přes padesát tisíc, pro jiného jde o příjemný víkendový přivýdělek. Top makléři jsou na tom samozřejmě ještě lépe.

Začněte s těmi nejlepšími

Jak se stát realitním makléřem již víte. Zbytek je na vás. Doporučujeme začít u některé z renomovaných kanceláří – s rozjezdem vám pomohou zkušení kolegové, a navíc vám začátky usnadní zázemí renomované značky. Nové makléře hledají například v RE/MAX Anděl. Detaily najdete na remaxandel.cz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */