Bydlení

Nové byty Praha na Vackově nabídnou skvělé bydlení v oblasti pražského Žižkova

O developerské projekty v Praze je velký zájem. Ne všechny však nabízí tak atraktivní lokalitu, jakou je Praha 3 Žižkov.

Podél ulice Malešická vyrůstá obytný komplex Metrostav Development – Byty na Vackově, který nabídne 342 bytů i ateliérů o velikosti 1+kk až 5+kk. Součástí je i pět nebytových jednotek. Projekt je novou etapou výstavby v této oblasti. Ta navázala na byty, které už dříve vyrostly podél ulic Na Vackově, Olgy Havlové a Rixdorfské.

Bydlení v Praze na Vackově

Vackov se nachází ve východní části pražského Žižkova. Jde o součást sousedící severovýchodně s Nákladovým nádražím Žižkov. Sousedí též s částí Jarov. Kde se název čtvrti vzal? Oblasti dala jméno již v 19. století výletní restaurace a hotel, které zde stály a patřily rodině Vackové. Vackov dnes od nákladového nádraží odděluje ulice Malešická, a ta je spojnicí mezi Malešicemi a Žižkovem.

Bydlení na Vackově přináší možnost bydlet v širším centru Prahy se skvělou dostupností do centra i kamkoliv po Praze. Developerský projekt „Byty na Vackově“ vystaví pět architektonicky velice povedených objektů v poklidné části nazývané též Horní Žižkov.

Samotná čtvrť je velice atraktivní již nyní, ale do budoucna ji čekají další změny, které ji promění ještě v žádanější a luxusnější lokalitu.Plánovaná je revitalizace celé části Nákladového nádraží Žižkov, vznikne zde moderní centrum s rezidenční i obchodní čtvrtí.

Nové byty se budou dokončovat a předávat během roku 2021. Povedené řešení projektu vzniklo v architektonickém studiu MS Architekti. Ti vytvořili komplex, který citlivě zapadá do okolí. Výška budov nepřekračuje 12 poschodí. Na výběr jsou skutečně různorodé byty, včetně metropolitních bytů s balkony a lodžiemi. Nechybí ani přízemní byty se zahrádkami. Zajímavá asymetrie vytváří soukromí pro jednotlivé byty i zajímavá zákoutí v okolí.

Pojďte bydlet do nového pražského centra

Ne všechny novostavby Praha dnes vznikají v tak skvělých lokalitách, jakou nabízí pražský Vackov. Bydlení v širším centru umožňuje snadný přístup k infrastruktuře, kultuře i ke sportu. Kulturním centrem oblasti je kino Aero.

K městské části přiléhá park Židovské pece, který získal název podle někdejší usedlosti, jež tady stála. Dnes se zde projedete na kole, na in-line bruslích a nechybí hned několik skvěle vybavených dětských hřišť. Nedalekým parkem pro cyklistiku i běh je Balkán. Nechybí ani venkovní bazén a discgolfové hřiště. K odpočinku a relaxačním procházkám se hodí i pietní místo Olšanských hřbitovů. Cyklisté ocení i tzv. cyklostezku na Kralupské dráze.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */