Cestování

Netradiční výlet do afrického safari je snem každého z nás

Africká divočina je ideálním místem k načerpání energie. Právě zde spatříte exotické druhy zvířat, poznáte nevšední kulturu a neuvěřitelné divy přírody. Život zde plyne vlastním tempem a nabízí tisíce míst, která stojí za to navštívit. Ať už chcete vidět na vlastní kůži Viktoriiny vodopády anebo hrochy, žirafy a slony, je africké safari trefou do černého.

Zoo pod širým nebem

Nádherné safari Afrika vám představí divoké šelmy, ohromné hrochy a nosorožce i pestrobarevné ptáky v celé své kráse. Výpravy do Afriky jsou populární, protože na nich zažijete něco nepopsatelně krásného. Ocitne se v naprosto jiném světě, kde vládne paní příroda. Milovníci romantiky ocení pohled na Viktoriiny vodopády a bludiště lagun delty řeky Okavango. Výletníci hledající adrenalin si mohou vyzkoušet jízdu na raftu v divokých peřejích afrických řek. Nejzajímavější je však na Africe fauna a flora. Navštívit zoo ve velkoměstě je sice skvělý zážitek, ale vidět na vlastní oči safari Botswana to nenahradí.

V jižní Africe spatříte drahokamy přírody

Dominantou jižní Afriky jsou bez pochyby Viktoriiny vodopády, kterým místním říkají „voda, která hřmí“ a byly pojmenovány podle britské panovnice Viktorie. Kolos je široký 1800 metrů a voda padá dolů z útesu vysokého 120 metrů do velice úzkého kaňonu.

Unikátní safari Botswana, kde jsou solné pláně Makgadikgadi, najdete na severovýchodě země. Určitě je zajímavé, že se zde našly kosterní pozůstatky homo sapiens. Jen si představte, jak pozorujete plameňáky, lvy, pštrosy a hrochy. To vše je možné v oblasti Nxai Pan. V národním parku Chobe si vychutnáte pohled na obrovská stáda žiraf, buvolů a slonů. Chobe je domovinou lvů, nosorožců, levhartů a krokodýlů. Poblíž města Maun v Botswaně u delty řeky Okavango žijí divoká zvířata jako jsou lev, pavián, zebra, ibis, orel i hroch.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */