Cestování

Cestování bezprostředně po pandemii: Znovuobjevené Nízké Tatry

Srdce milovníků cestování krvácí. Pandemie koronaviru a s ní související omezení udělaly pořádnou ránu přes rozpočet každému, kdo měl letos v plánu objevovat svět. Hranice sice uzavřené nejsou, ale o dovolených v exotických destinacích si můžeme spíše nechat zdát, respektive je odložit na neurčito. Nabízí se však otázka: Opravdu by nám to mělo vadit? Vždyť v bezprostředním okolí je nespočet čarokrásných míst. A na sousedním Slovensku jakbysmet. Dá se předpokládat, že dovolenkovat u našich východních bratrů nám v létě nikdo bránit nebude. Alespoň to tvrdí slovenské ministerstvo v nitra. Pokud to situace kolem choroby covid-19 dovolí, českým turistům nikdo bránit nebude.

Slovensko sice nezavání exkluzivitou jako jiné destinace, ale stačí odhodit předsudky a dojde vám, proč se pravidelně umísťuje na předních příčkách žebříčků zemí s nejkrásnější přírodou. Svým půvabem směle konkuruje i nedalekým Alpám, chlubí se jedinečnými historickými památkami a pomyslnou třešničkou na dortu může být návštěva tatranského hotelu Björnson v Jasné pod Chopokom.

Ačkoliv je v Nízkých Tatrách dostatek velmi kvalitních ubytovacích zařízení, hotel Chopok vybočuje osobitým stylem. Proslul svým typickým severským vzhledem a nyní láká lovce nevšedních zážitků na originální apartmány umístěné v lese. V zimě si v okolí třetí největší nízkotatranské hory perfektně zalyžujete, po zbytek roku prožijete nezapomenutelnou aktivní dovolenou v obklopení malebných scenérií Národního parku Nízké Tatry.

Zmíněné apartmány Liptov se nenazývají TREE HOUSES pro nic za nic. Díky prosklené přední části si hosté připadají jako kdyby je od okolní přírody nedělilo vůbec nic. V komfortních chatkách prožijete netušeně intenzivní chvilky, které se vám vryjí do paměti do doby, než se do Jasné vrátíte. Pokochejte se fotogalerií na bjornskonka.sk a nasajte unikátní atmosféru již nyní!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */