Děti

Jak správně vybrat paní na hlídání?

Chystáte se vyrazit někam mimo domov, ale „bouchlo“ vám hlídání dětí? Ideální kandidáti na pozici babysittera jsou prarodiče a nejlepší kamarádka – co si však počít, když nikdo z dotyčných nemůže? Nabízí se ještě jedna možnost – pozvat si domů paní na hlídání. Předsudky a obavy stranou, prozradíme vám, na co si dát pozor při výběru té správné osoby. Kvalifikovaná chůva se o vaše děti postará přímo královsky a možná si ji nakonec budete zvát pravidelně…

Chůva přes známého, nebo přes agenturu?

Žádný zodpovědný rodič nechce svěřit to nejcennější někomu nezodpovědnému. V souvislosti s výběrem chůvy se nabízí množství otázek, které byste si měla předem zodpovědět. V prvé řadě jde o rozhodnutí mezi paní na hlídání, kterou vám doporučí známí a neznámou osobou z renomované agentury.

Obě řešení mohou být správná. Dáte-li na dobré reference a svěříte své dítko někomu, koho vám doporučili známí, pravděpodobně vše dopadne na výbornou. Na druhou stranu není špatnou volbou ani sympatická paní na hlídání dětí od agentury.

pani-na-hlidani

Agentury své pracovnice prověřují velmi důkladně a vyžadují od nich bohaté zkušenosti, kvalifikaci a maximálně svědomitý přístup k dětem. Někdy lze hlídání dítěte spojit i s jinými činnostmi, na které nemáte čas. Kdo ví, třeba vám přijde vhod i pravidelný úklid domácnosti.

Paní na hlídání vám musí sednout

Je vhodné, abyste se s paní na hlídání sešli o něco dříve, než vyrazíte mimo domov. Promluvte si s ní a položte ji několik základních otázek. Ptejte se na kvalifikaci, zkušenosti a v neposlední řadě i na pár praktických otázek souvisejících s kritickými situacemi (např. zda zvládne první pomoc apod.).

Rozhodně dejte na svou ženskou intuici a nikdy své děti nedávejte do péče někoho, kdo vám nesedl na první dojem. Budete-li dodržovat všechny zmíněné tipy, určitě se vám podaří vybrat chůvu, se kterou budete spokojená.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */