Vztahy a sex

Co dělat, když mu nefunguje nádobíčko? Příčinou může být i STRES!

Těšili jste se, že si zase po delší době pořádně užijete, ale představení se nekonalo. Bohužel to nebylo poprvé, ani podruhé. Co si počít? V prvé řadě nepropadejte panice – problémy s erekcí trápí miliony mužů na celém světě, ten váš tedy rozhodně není výjimkou. Na druhou stranu byste s tím měli (ano – problém se vždy týká obou!) něco udělat, neboť bez milování bude váš vztah pozvolna chřadnout.

Faktorů majících vliv na kvalitu erekce je celá řada. K těm nejčastějším však patří stres. Ostatně není divu, čelíme mu doma i v práci. V případě mladších mužů může být selhání výsledkem nervozity a strachu z neuspokojení partnerky.

Tak či tak – kombinace psychické zátěže s stresu obvykle vede k tomu, že se erekce nedostaví vůbec, případně se dostaví a rychle slábne.

Většina mužů se situaci snaží řešit pomocí nějaké dostupné tabletky na erekci, ale ta by měla být jen „nouzovým“ řešením. Z dlouhodobého hlediska je užívání jakýchkoliv přípravků tohoto typu zbytečnou zátěží pro tělo. V některých případech mohou být inhibitory dokonce smrtelné. Přečtěte si o Cialisu a udělejte si obrázek.
Otázkou tedy je, jak se opět dostat do hry i bez užívání léků či doplňků stravy? Prvním krokem je nalezení příčiny.

Poté můžete začít zkoušet některé z následujících možností:

  • na situace způsobující stres, by se měl váš partner předem připravit
  • neměl by se zabývat tím, co nemůže ovlivnit
  • měl by s vámi o problémech diskutovat

Stres lze efektivně eliminovat také změnou životosprávy. Doporučte svému partnerovi, aby dbal na vyváženou stravu, více se hýbal (aneb výzva i pro vás – najděte si nového společného koníčka!) a když to bude zapotřebí, ať vyzkouší meditaci.

Podle odborníků je nejlepší zbraní proti stresu pohyb, protože během něj dochází k uvolnění endorfinů. Takzvané hormony štěstí navozují pocity dobré nálady, blaženosti a štěstí. Pravidelný pohyb může významně ovlivnit i sexuální výkon!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */