Praktické tipy

Chcete pít kvalitní vodu bez pachuti? Pořiďte si filtrační konvici

Pokud vám voda z vodovodu nechutná, pravděpodobně kupujete balenou alternativu. Bohužel, tím se zvyšuje množství plastového odpadu, za což vám planeta nepoděkuje. Věděli jste, že každoročně se do oceánů a moří dostane na osm milionů tun plastu? Záleží vám na životním prostředí naší země? Pořiďte si raději filtrační konvici na vodu, se kterou ve výsledku ušetříte i nemalé peněžní prostředky.

Současný trh s filtračními konvicemi je poměrně rozmanitý, ovšem ne všechny jsou vyhovující, a proto jsme se rozhodli vybrat vám několik renomovaných značek. Velice žádané jsou filtrační konvice značek Brita, Dafi, Aquaphor a Filter Logic.

Jak filtrační konvici vybrat?

Pokud jste se pustili do výběru filtrační konvice, potom máte na výběr z několika různých velikostí. Důležité je zohlednit počet členů domácnosti, neboť existují konvice o objemech od 1,5 litru až do 3,5 litru. Už nemusíte kontrolovat, jestli máte dostatek balené vody, protože s filtrační konvicí máte neustále k dispozici opravdu kvalitní vodu, jež nemá pachuť chlóru či mechanické nečistoty okem neviditelné.

Princip fungování filtrační konvice je naprosto jednoduchý. Pouze v něm měníte jednou za čas filtrační patrony, ideální doba výměny je jednou za čtyři měsíce. Opět se nemusíte bát, že na výměnu zapomenete, jelikož většina modelů je vybavena indikátorem, jenž vás upozorní. I na to si dejte při výběru pozor, zda je konvice tímto indikátorem opatřena, nebo nikoliv.

Kde koupit filtrační konvice?

Hledáte vhodného prodejce filtračních konvic? V tomto segmentu působí jeden internetový obchod, v jehož nabídce najdete filtrační systémy na vodu, filtrační konvice a láhve, filtry do konvic, bazénů i lednic, příslušenství k lednicím, kávovarům, pračkám a sušičkám. Více na Penepex.cz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */