Praktické tipy

Jaká měřidla vám pomohou při práci na CNC frézce?

Obrábění na moderních CNC strojích je opravdová věda. Napsat funkční program, zvolit vhodné nástroje, naměřit je, vše vyzkoušet a pak provádět postupné korekce zvládne jen zkušený šikula. Ani nejlepší řemeslník si však neporadí, pokud nebude mít špičkové vybavení. Bez čeho se určitě neobejdete?

Neustálé měření

Nejspíše vám je jasné, že ani nejmodernější zařízení nedokáže ohýbat fyzikální zákony. Ty se nejvíce projevují v momentech, kdy obrábíte v setinách milimetru. V takovém případě stačí nepatrná změna teploty uvnitř stroje, neviditelné obroušení pracovního nože a další maličkosti k tomu, abyste zkazili celou zakázku. Přesně proto musíte měřit, dokud se z vás nebude kouřit.

A zde přichází na scénu všemožné vychytávky, jako jsou digitální mikrometry, dutinoměry, hloubkoměry, posuvná měřítka, úchylkoměry a celá řada dalších měřidel. Jejich používání není žádná zábava, ale jinak to zkrátka nejde.

Dlouhodobé úspory

Pořízení všech jednotlivých měřidel není levná záležitost. Když k tomu připočtete ještě desítky kalibrů, jste na opravdu zajímavých částkách. Z toho důvodu se hodí vyhledat co nejvýhodnější dodavatele všech normovaných pomůcek.

Dobrým příkladem je třeba jeden z největších tuzemských dodavatelů Michovský Tools. Tito odborníci provozují vlastní e-shop meridla.cz. Veškerý sortiment drží vždy skladem, tudíž vám vaši objednávku doručí v následujících pracovních dnech od koupě.

Čím více položek objednáte, tím větší množstevní slevy si zajistíte. Vedete-li firmu, ušetříte klidně i desítky a desítky tisíc ročně. Zároveň si v průběhu roku budete moci užít pravidelné slevové akce a další zajímavé nabídky.

V rámci spolupráce si můžete dokonce zažádat o výrobu speciálních měřidel a kalibrů na míru. Mrkněte na webové stránky https://www.meridla.cz/kalibry/ a uvidíte sami.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */