Děti

Vybíráme dětskou postel: Poradíme vám podle čeho

Říká se, že výběr postele by člověk neměl podceňovat, protože v ní tráví třetinu svého života. Jelikož děti spí ještě více než dospělí, platí to pro ně dvojnásobně. Musí tedy být dostatečně velká, pohodlná a lákavá, aby se do ní dítko každý večer těšilo.

Miminka nespí ve velkých postelích, většinou mají postýlku vedle postele rodičů. Kolem dvou či tří let je ale nejvyšší čas přesedlat do vlastní. Jsou samozřejmě výjimky, a pokud k vám dítě občas v noci chodí ještě v pěti letech, nedělejte si starosti. Některým prostě osamostatnění se trvá déle. Ale to už bychom odbíhali, zpět k tomu, jak vlastně vybírat dětské postele.

Kupujete postel napořád?

Rozmyslete si, zda koupíte nejdříve dětskou postel a poté až takovou, která vydrží do dospělosti, nebo chcete rovnou lůžko, s nímž dítě vyroste. V prvním případě můžete trochu popustit uzdu fantazii a zaměřit se třeba na autopostele nebo růžové postýlky s nebesy jako pro princeznu. Ve druhém případě myslete i na to, že jednou si vaše drahé dítko někoho najde a v takové situaci se nejspíš bude hodit větší postel než jen jednolůžko. Sháníte-li skutečně postel napořád, měli byste vzít v úvahu i toto.

Kolik dětí sdílí pokoj?

Má-li každé vaše dítko samostatný pokoj, můžete vybírat prakticky bez omezení, klidně každému velkou dvojpostel. Jestli místnost sdílí, nejspíš by pro vás byly skvělou volbou dětské palandy. Nemusí to u vás vypadat jako v pracovním táboře nebo na internátě, na nějž nemáte hezké vzpomínky. Dnešní patrové postele jsou lépe propracované. Vyskytují se například provedení, kdy postele nejsou přímo nad sebou, ale jedna je vysunutá dopředu. Pod tu je pak možné umístit třeba skříňky. Pokud bude jedna postel ve vzduchu, každopádně ušetříte prostor.

Kromě velikosti a provedení vezměte v úvahu určitě i barvy. Opět, jestli sháníte postel, s níž dítě vyroste, buďte umírněnější. Rozhodně se zaměřte na kvalitní materiály, například masiv, ať vám nepopraskají prkna v roštu po prvním roce. Mrkněte na nabídku e-shopu HMnabytek.cz, tam najdete kvalitních dětských postelí opravdu dost.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */