Bydlení

Vchodové dveře jsou branou do vašeho soukromí. Podle čeho vybrat ty správné?

Vybíráte nové vchodové dveře do domu či bytu? Pak byste měla vědět, že nejde pouze o první dojem, ale o mnohem více faktorů, na které byste měla brát zřetel. Sáhnout po prvním levnějším či hezčím kousku je sice mnohem jednodušší než hledání ideálu, ale zbytečně byste se mohla připravit o funkčnost, bezpečnost i trvanlivost.

Dvakrát měř… anebo raději třikrát

Venkovní vchodové dveře musí odpovídat stavebnímu otvoru. Dodavatelé je obvykle nabízí v typizovaných rozměrech a v případě nestandardních rozměrů výrazně roste cena. Pokud je vaše bydlení ve fázi projektu, pamatujte, že příliš úzký průchod komplikuje stěhování větších předmětů a nadměrně široké křídlo zase zatěžuje kování (proto jsou pro široký průchod vhodné dvoukřídlé dveře).

Bezpečnost především

Venkovní vchodové dveře jsou jedinou bariérou mezi vaší domácností a okolním světem, a proto byste měla stupni zabezpečení věnovat dostatečnou pozornost. Ovšem pozor – pevná konstrukce dveří nemusí stačit. Důležité jsou také zámky.

Dveře podle typu konstrukce a povrchové úpravy

Vchodové dveře do bytu či domu by měly ledacos vydržet. Proto se zaměřte na materiály, ze kterých je vámi vyhlédnutý typ vyroben a vyžadujte maximální odolnost proti jakékoliv deformaci. S odolností konstrukce jde ruku v ruce také povrchová úprava – ta by měla zajistit, aby dveře vydržely v původním stavu co možná nejdéle.

Dobré izolační vlastnosti

Co dodat k tomuto bodu? Snad jen to, že nevhodné zvolené vstupní dveře mohou udělat pořádný vítr ve vaší peněžence. Nechcete-li topit pánubohu do oken a zároveň mít doma klid a nikoliv ruch z ulice, pořiďte si dveře s odpovídajícími vlastnostmi.

Kromě výše uvedených faktorů nezapomínejte ani na vzhled a dodatečné vybavení. Tyto body jsou rozvedeny v článku na téma „jak vybrat správné dveře“.

S ohledem na všechna kritéria mohou být správnou volbou například vchodové dveře ERKADO – jsou odolné, bezpečné a pěkné na pohled.

A nezapomeňte se podívat na videa plná praktických informací a inspirace:

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */