Bydlení

Jak vybrat kancelářský nábytek?

Pokud jste se rozhodla otevřít si konečně vlastní kancelář, zřejmě přemýšlíte nad vhodným vybavením. Současný trh s kancelářským nábytkem je poměrně rozmanitý, přičemž vybírat můžete nejen podle materiálu, ale také podle vzhledu. V následujících řádcích vám představíme designový, ovšem zároveň i ergonomický nábytek, jenž se stane chloubou každé kanceláře.

Důraz byste měla klást především na praktickou stránku. Přece jen, v kanceláři strávíte mnohdy i půl dne, tudíž je důležité, abyste se cítila příjemně. Kancelářský nábytek na Atan.cz vás nadchne po všech stránkách.

Kancelářský stůl

Dominujícím prvkem kanceláře je bezpochyby pracovní stůl, jehož výška by měla být taková, aby byl dodržený poměr mezi sedací plochou křesla a kancelářským stolem. Doporučuje se vzdálenost mezi jednotlivými plochami okolo 27 až 29 centimetry.

Ideální je sáhnout po výškově nastavitelném stolu, neboť si tím přizpůsobíte pracovní místo přímo ke svým potřebám. Co se týče materiálu, vyhněte se skleněným alternativám, protože sklo je na dotek příliš studené. Přijatelnější volbou je spíše dřevěná varianta.

Kancelářská židle

Dále se neobejdete bez kancelářské židle, respektive křesla. Zapomeňte na obyčejnou židli, ta by měla mít své místo spíše v jídelně. Kancelářská židle musí být dynamická, tedy měla by umožňovat změnu sklonu sezení.

Barva kancelářského nábytku

Dalším rozhodujícím faktorem bývá barva. Pro lepší soustředění je vhodný nábytek tmavé barvy. Z psychologického hlediska se pro úložné prostory volí modrá či zelená barva. Pro kreativní duše je zase vhodnější oranžová anebo červená.

Jestliže hledáte prodejce, v jehož nabídce najdete kompletní vybavení do kanceláře, potom se podívejte do populárního internetového obchodu www.atan.cz. Spokojená budete jak s nabídkou, tak i cenami.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */