Bydlení

Jak si ustelete, tak si lehnete. Jak vybrat vhodnou přikrývku?

Spánek je pro organismus velice důležitý, nicméně ovlivňuje ho hned několik faktorů, jako jsou matrace, ale i přikrývka a polštář. O matracích jako takových se diskutuje neustále, ale věděla jste, že na kvalitě spánku se podepisuje výrazně i taková přikrývka? V následujících řádcích vám prozradíme, jak si v ložnici dopřát opravdovou relaxaci. Stačí sáhnout po přikrývce, která vám poskytne ideální tepelnou pohodu.

Současný trh nabízí nepřeberné množství přikrývek, jež se liší svými vlastnostmi. Zakoupit můžete přikrývky antibakteriální, s přírodní úpravou, zdravotní, péřové i vlněné.

Péřové přikrývky

Jakmile se řekne péřová přikrývka, zřejmě se vám jako první vybaví obrovská peřina, pod kterými spávají vaši prarodiče. Dodnes se péřové přikrývkypoužívají, ovšem nejsou tak mohutné, jako tomu bylo kdysi. Jestliže si chcete moderní péřovou přikrývku koupit, dbejte na to, čím je vyplněna. Ideální je prvotřídní husí peří v kombinaci s drobnými peříčky.

Péřové přikrývky s husím peřím jsou vhodnou volbou také pro alergiky na domácí prach. Vyznačují se perfektní hřejivostí, jemností a lehkostí, a tak se nemusíte bát, že byste se pod peřinou nemohla pohnout.

Vlněné přikrývky

Obrovské popularitě se těší také vlněné přikrývky vyrobené ze stoprocentní vlny. Potěší vás, že taková přikrývka disponuje dokonalými termoregulačními a antialergickými vlastnostmi. Jakmile si pod vlnu ulehnete, nemusíte se bát teplotních výkyvů, protože po celou noc bude pod peřinou zachována stejná teplota.

Vlna má jednu perfektní vlastnost, kvůli které si ji pořizuje více a více lidí. V létě totiž chladí, v zimě naopak hřeje.

Antibakteriální přikrývky

Speciální úpravou se chlubí antibakteriální přikrývky, v nichž nedochází k množení bakterií a roztočů. Pro dané účely se používají bambusová vlákna, jež jsou charakteristická protiplísňovými a antibakteriálními účinky. Vychvalované jsou i přikrývky s mikročásticemi stříbra, které propůjčují přikrývce vzdušnost, lehkost a vysoce hygienické vlastnosti.

Přikrývky s přírodní úpravou

Samotný název napovídá, že přikrývky s přírodní úpravou využívají vlastnosti přírodních materiálů a látek. Jestliže chcete mít ničím nerušený spánek a zabránit negativním vlivům elektrostatického náboje, žádný problém, protože jsou k dostání přikrývky s povrchovou tkaninou, která díky přírodní úpravě zmírňuje napětí v lidském organismu. Dále trh nabízí přikrývky třeba s Aloe Vera anebo mikrokapslemi levandule, jež příjemně provoní celé lůžko.

Zdravotní přikrývky

Závěrem ještě stojí za představení zdravotní přikrývky. Proč zdravotní? Je totiž možné vyvařovat je a prát či sušit při vysokých teplotách, aniž by došlo k jejich zničení.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */