Cestování

Toulky po České republice: Letos na dovolenou do vinařské obce Pavlov

Vzhledem k současné koronavirové situaci byste neměli počítat s dovolenou v zahraničí. Česká republika však ukrývá spoustu nádherných míst, jež rozhodně stojí za návštěvu. Co takhle zamířit na úpatí Pavlových vrchů, a to přímo na pravý břeh vodní nádrže Nové Mlýny? Právě tam se totiž rozprostírá vinařská obec Pavlov, která se šesti stovkami obyvatel představuje ohromné turistické centrum.

Skutečným bohatstvím obce je vinařství. Stačí se poohlédnout okolo, uchvátí vás nádherná panoramata vinic. Pavlov je chráněná památková rezervace, kde najdete náves se selskými grunty, barokní hřbitov s kostelem, ale i významnou sochu svatého Floriána. V okolí je připraveno několik turistických tras. Nudit se tedy opravdu nebudete.

Kde se ubytovat?

Pokud hledáte ubytování Pavlov, nabízí se vám různé varianty. Zatímco někdo preferuje chaty, jiný zase přichází na chuť romantickým penzionům. Jestliže patříte do druhé skupiny turistů, nadchne vás Penzion Florián, v jehož blízkosti je mimo jiné i několik vinných sklepů.

Penzion má k dispozici 21 lůžek s přistýlkami. Disponuje celkem pěti pokoji a jedním apartmánem, takže se nejedná o nikterak velké zařízení, ovšem na druhou stranu je útulné a má domáckou atmosféru. Budova prošla v letech 2017 a 2018 kompletní rekonstrukcí, takže interiér i exteriér odpovídá dnešním nárokům na ubytování.

Ubytování se vším všudy

Součástí penzionu je možnost venkovního posezení pro 15 osob. Penzion Pavlov nabízí i možnost vlastního grilování, takže večer nemusíte chodit do restaurace, ale připravíte si večeři sami na grilu.

Chcete si posedět s drahou polovičkou u sklenky vína a dobrého jídla? Nenechte si ujít návštěvu rodinné restaurace Florián. Nejenže se výborně najíte, ale také ochutnáte ta nejlepší vína z oblasti Pavlov.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */