Cestování

Bulharsko nadchne plážové povaleče i aktivní turisty

Bulharsko se v posledních několika letech úspěšně prodralo mezi oblíbené turistické cíle. Samozřejmě, není se čemu divit, protože tento balkánský stát je atraktivní po všech stránkách. Čekají na vás upravené písčité pláže s pozvolným vstupem do moře i náročnější horské túry, které vás zavedou k mnoha přírodním a architektonickým skvostům.

Bulharsko je velice dobře dostupné letecky, například z Prahy do Varny trvá cesta zhruba dvě hodiny. Pokud byste jeli ale autem, počítejte s tím, že pojedete tak 16 až 20 hodin. Záleží na tom, odkud vyrážíte a v jaké části země máte v plánu zakotvit.

Co se koupací sezóny týče, ta je v Bulharsku poměrně dlouhá, protože Černé moře bývá příjemně teplé až do konce října. Vydat se tak na dovolenou do této země můžete klidně i po hlavní sezóně. Zájezdy si koupíte na stránce https://www.cpatravel.cz/bulharsko.

Slunečné pobřeží s prestižním oceněním

Snad nejznámějším bulharským letoviskem je Slunečné pobřeží známé také pod anglickým názvem Sunny Beach. Určitě vás nadchne, že na Slunečném pobřeží panují velice dobré klimatické podmínky a samotná lokalita je držitelem Modré vlajky. Znamená to tedy, že na vás čekají nadstandardně čisté pláže a moře.

Za zmínku stojí také Pomorie vzdálené od Slunečného pobřeží zhruba 18 kilometrů. Pomorie se chlubí 7 kilometrů dlouhou písčitou pláží. I samotné město má co nabídnout. Za návštěvu rozhodně stojí starobylé centrum s velice frekventovanou promenádou, kde si můžete zajít na kávu do některé z kaváren či restaurací.

Hledáte aktivní dovolenou? Žádný problém

Pokud pro vás lenošení na pláži není to pravé ořechové, nezoufejte, protože i pro vás má Bulharsko schovaná esa v rukávu. Stačí zamířit do vnitrozemí a usídlit se v pohoří Rodopy s kotlinami a údolími, kudy proudí čisté řeky. Zajet můžete třeba do Pamporovo, což je středisko nacházející se v nadmořské výšce 1 650 metrů nad mořem.

Vyrazte prozkoumat okolí, přičemž na túře narazíte na různé kostelíky. Dokonce některé nejsou dobře dostupné, a tak zažijete i trochu adrenalinu.

Jestliže chcete jet do Bulharska na dovolenou, stačí si objednat některý ze zájezdů u cestovní agentury CPA travel. Zadejte do vyhledávače CPA travel – dovolená Bulharsko a máte vyhráno. Určitě si vyberete takový zájezd, jenž vám bude vyhovovat jak ubytováním, tak i cenou a termínem.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */