Vztahy a sex

Sex a jeho pozitivní dopad na zdraví: 4 důvody, proč se milovat pravidelně!

Pomineme-li snahu o založení rodiny, pak je sex prostředkem, jak zažít příjemné chvilky. Má ho rád téměř každý a nevyhýbají se mu ani lidé v pokročilejším věku. Ale najdou se i další důvody, proč se milovat na pravidelné bázi – zamyslela jste se někdy nad tím, jakým způsobem souvisí sexuální život s celkovým zdravím? Podle odborníků funguje lépe než omlazovací krémy, antibiotika či léky na migrénu!

1. Zpomaluje stárnutí

Podle Dr. Davida Weekse lidé, kteří mají sex pravidelně, vypadají v průměru o cca 5 – 7 let mladší. Jeh studie byla rozsáhlá a mimo jiné z ní vyplynulo, že roli hraje spíše kvantita, nikoliv kvalita. Při vyvrcholení se v těle vyplavuje pětinásobné množství steroidu DHEA, známém jako „proti-stárnoucí hormon“.

2. Podporuje obranyschopnost

Pokud jste často nemocná, možná je to tím, že si nedopřáváte dostatek sexu. Jedno až dvě milování týdně přitom výrazně zvyšuje hladinu imunoglobulinu A – jedné z hlavních protilátek, které nás chrání před nachlazením a chřipkou. Podle studií může jeden styk týdně zapříčinit až o 30 % větší produkci. A pozor – v případě tří a více styků týdně klesá šance, že dotyčný zemře na onemocnění způsobené zdravotními problémy až o polovinu.

3. Zvyšuje sebevědomí

Připadáte si neatraktivní a nemůžete si kvůli toho najít vážný vztah? Pak máte důvod vyzkoušet sexseznamku a nezávazně se pomilovat s někým, kdo je vám sympatický. Čím častěji se budete oddávat sexu, tím více zvýšíte produkci feromonů a opačné pohlaví po vás bude šílet. Budete se cítit spokojeněji a zdravěji.

4. Eliminuje stres a deprese

Při milování dochází k uvolnění celého těla. Není divu, že lidé, kteří mají možnost provozovat sexuální hrátky pravidelně, mnohem lépe zvládají stresové situace. Z chemického hlediska jde o proces, při kterém se snižuje hladina kortizolu – hormonu, který vaše tělo produkuje, když se dostanete do stresu. Naopak se uvolňuje serotonin neboli „hormon štěstí“.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */