Cestování

Rodinná dovolená v Tatrách? Správná volba!

Z Tatranské Lomnice byl nadšený nejenom nerudný revizor Anděl v kultovní komedii Anděl na horách. Budete i vy!

Slovenské Tatry jsou jedním slovem neodolatelné. Velkolepé, majestátní, úchvatné. Do roku 1992 nejvyšší pohoří Československa rozhodně má co nabídnout. Stejně jako celý tatranský region. Dechberoucí přírodu, bohaté sportovní vyžití, skvělou kuchyni i luxusní wellness.

Dovolená se vším všudy

Je jen na vás, čemu dáte přednost. My rozhodně doporučujeme vyzkoušet všechno. Přes den si dát do těla výšlapem a večer se naložit do vířivky. A mezi tím si dát nějakou vyhlášenou slovenskou specialitu v některé z tamních krčem. Co tomu říkáte? Když zkrátka dovolená v Tatrách, tak se vším všudy, nemyslíte?

Největší tatranská lákadla

Těch je opravdu hodně a Lomnický štít je jen jedním z nich. U nás ale patrně nejznámější. Na vrchol, na němž si užijete úchvatných výhledů na okolní štíty, se podobně jako hrdinové zmíněné komedie dostanete lanovkou. Pokud se vám nebude chtít dolů, budete se moci ubytovat v tamním apartmánu. Ten je nejvýše položeným ve střední Evropě!

Tatranská Javořina

Lákají-li vás různá nej, určitě navštivte nejvýše položenou obci na Slovensku, kterou je Tatranská Javořina ležící v nadmořské výšce 993 metrů nad mořem. Znáte film Strážce divočiny? Ten se natáčel v Tiché a Kôprově dolině. Ty v podstatě i dnes představují nefalšovanou tatranskou divočinu.

Roháčská dolina

Jako v Alpách si budete připadat v Roháčské dolině plné překrásných jezer. Jedná se o jedinou alpskou dolinou v Západních Tatrách. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na vůbec nejznámější tatranské jezero, kterým je to Štrbské. Víte, že nejznámější tatranská vodní plocha nemá přítok ani odtok? K výměně vody dochází pouze přes průsaky a vývěry na dně.

Kde se ubytovat?

Je libo cenově dostupnou horskou chatu, penzion, apartmán nebo luxusní pětihvězdičkový hotel? Dovolená v Tatrách je dostupná pro všechny. K dispozici tu jsou i úchvatné wellness hotely. Naprosto exkluzivní je například úchvatný Grand Hotel Kempinski. Nebo věhlasná Tatralandia nacházející se na úpatí Tater poblíž Liptovského Mikuláše. Když zkrátka rodinná dovolená, tak rozhodně v Tatrách!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */