Bydlení

Oblíbené koberce

Kdo by je neznal? Měkké, s dlouhým a krátkým chlupem, přírodní, tkané nebo všívané. Koberce se drží na výsluní oblíbených bytových doplňků už mnoho let. A rozhodně se nezdá, že by se to v poslední době mělo měnit. Dnešní trh přímo překypuje koberci všech druhů a hlavně barev. Jak zvolit tu pravou, která bude parádně ladit k ostatnímu vybavení?

Výběr koberce podle barev

Při výběru nového koberce si musíte ujasnit jednu věc. Chcete, aby korespondoval s ostatním vybavením a stěnami, nebo mu dopřejete dominantní pozici v místnosti? Máte-li rádi elegantní provedení, je dobré kupovat jednobarevné koberce ladící k celkovému vzezření interiéru. Nezapomeňte na to, že na barvě záleží. Klidné odstíny černé, šedé, hnědé nebo béžové navodí v pokoji příjemnou atmosféru. Navíc dokážou krásně splynout s okolím.

Teplé a studené odstíny koberců

Pokud chcete dodat podlaze opravdový šmrnc, vybírejte mezi teplými barvami. Oblíbené červené koberce se hodí například do pracovny, neboť pocitově zvyšují výkon a celkovou aktivitu. Použít je ale můžete všude tam, kde potřebujete navodit energii. Do ložnice, obýváku nebo dětského pokoje je vhodné vybírat takové barvy, které nás uklidní a utlumí po náročném dni v práci a ve škole. Tyto barvy se jmenují studené. Častými zástupci studených odstínů jsou fialový koberec a zelený koberec. Fialová je moderní, rozjasní každý kout a bude vládnout okolnímu prostoru. S fialovou se to však nesmí přehánět. Zelená barva podporuje kreativní myšlení a pracovní efektivitu. Často se používá v pracovnách či studovnách. Vyznáváte-li eleganci a nadčasový design, kupte si černé koberce. Hodí se do moderních bytů a velkých prostor.

Prohlédněte si koberec na vlastní oči

Není nad to prohlédnout si koberec na vlastní oči. Jednou z možností je navštívit showroom s koberci v pražských Vysočanech. Za jeho nedávným otevřením stojí e-shop Mujkoberec.cz.

A jak vybrat kusový koberec? Podívejte se na následující video:

Tags

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */