Bydlení

Trápí vás nedostatek příborů? Přečtěte si, jak si vybrat novou sadu

Některé kuchyňské potřeby obměňujeme jednou za uherský rok, a proto je na místě výběr nepodceňovat. V případě příborů skutečně nejde o něco, co bychom kupovali pravidelně – naopak nám mohou vydržet velmi dlouho. A budete-li se řídit následujícími tipy, jistě nešlápnete vedle. Přečtěte si, jak bezpečně poznat kvalitu a na co si dát pozor.

Je to o počtu

Jaký počet je ideální? Samozřejmě se nemusíte zásobit tak, jako byste se chystala provozovat restauraci, ale přesto není od věci, když si pořídíte příbory navíc. Zlaté pravidlo říká, že minimální počet je dvojnásobek počtu obyvatel domácnosti. A máte-li malé děti, bude se vám hodit ještě více příborů.

Příbory se prodávají po kusech, ale mnohem výhodnější jsou kompletní sady příborů. Většině domácností stačí sada o 24 kusech, která obsahuje čtyři základní příbory (kávové lžičky, lžíce, nože a vidličky) pro šest osob. Samozřejmě můžete zvolit i větší sadu o 30, 60 či 72 kusech, případně si dokoupit jednotlivé příbory k menší sadě. Ve větších sadách obvykle najdete i jiné typy příborů – například servírovací a dezertní.

Ale je to i o materiálu

Mít doma dostatek příborů je důležité, ale stejný význam má také kvalita provedení. Z hlediska materiálů jednoznačně kraluje nerezová ocel a hliník patří historii. V praxi narazíte na materiály různého složení – doporučujeme ocel 18/10 (tzn. s příměsí 18 % chromu a 10 % niklu) nebo 18/0 (18 % chromu a 0 % niklu).
Příbory z nerezové oceli vypadají dobře, odolají poškrábání a snadno se udržují. Prodávají se v celokovovém provedení a s plastovou či dřevěnou rukojetí. Rukojeť zlepšuje ergonomii, což ocení především děti a lidé, kterým se celokovový příbor špatně drží. Celokovové provedení má ovšem oproti variantě s rukojetí podstatnou výhodu – výrazně delší životnost a jednodušší údržbu (za rukojeť mohou zalézat zbytky jídel).

Kde seženete kvalitní a cenově dostupné příbory?

Dobrou volbou jsou sady příborů značky Tescoma. Jak je u české značky zvykem, nabízí skvělý poměr designu, kvality, ergonomie a ceny. V aktuální nabídce najdete ekonomické sady 24 kusů příborů s cenovkou pod 1000 Kč, ale i dražší a luxusnější varianty.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */