Bydlení

Nezapomeňte před odjezdem na dovolenou řádně zabezpečit svoji domácnost. K ochraně výrazně přispějí kvalitní vchodové dveře

Letní měsíce jsou doslova rájem pro zloděje, zejména takzvané bytaře. Značná část majitelů domácností totiž v tomto období odjíždí na nějaký čas na dovolenou. A mnozí z nich dosti podceňují ochranu domácnosti před vniknutím cizích osob. Naprostým základem by vždy měly být kvalitní vchodové dveře.

Jak se poznají vhodné bezpečnostní dveře?

Ideální je, pakliže zvolíte u vstupu bezpečnostní dveře do bytu či domu vyšší třídy. Existuje totiž dělení dveří dle toho, jak dobrou ochranu proti zlodějům poskytují. Tak kupříkladu bezpečnostní dveře 4. třídy již zloděj s obyčejným nářadím a pomocí vlastních rukou prakticky nemá šanci překonat, protože již mají poměrně velké množství ochranných prvků. Zejména jde o důmyslný systém zamykání, bezpečnostní dveře do domu a bytu v této třídě už mají několik zámků, takže jejich překonání není otázkou pár vteřin, jako je tomu v případě dveří 1. a 2. třídy. Platí tedy, že čím má bezpečnostní třída dveří vyšší číslo, tím je systém kvalitnější a poskytuje výraznější ochranu. Pro běžnou domácnost zcela postačí 4. třída, 5. a 6 jsou už zcela výjimečnou záležitostí, připomínají spíše dveře do trezoru.

Základní vlastnosti pro každé vchodové dveře

Z hlediska samotné konstrukce je důležité, aby vchodové dveře do domácnosti byly vyrobené z odolného materiálu, který nelze jen tak snadno poškodit a překonat. Bezpečnostní dveře jsou takové, jež nejde snadno vykopnout, odstranit u nich panty a samozřejmě lehce zničit zámek. V tomto směru je vždy dobré se obrátit na zkušeného prodejce se značkovými dveřmi. Za velmi bezpečné produkty jsou na českém trhu považované kupříkladu ty od společnosti NEXT, jež se jejich výrobou zabývá již dlouhá léta. V rámci její nabídky najdete špičkové varianty bezpečnostních vchodových i interiérových dveří. Poskytnou nejen ochranu před zloději, ale také poslouží jako výborný tepelný izolant. Mohou mít rovněž speciální vlastnosti, jež pomáhají zabraňovat šíření ohně v případě požáru.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */