Bydlení

Tapety umí měnit bydlení do posledního detailu – i v dětském pokojíku

Patří tapety do dětského pokoje? Rozhodně ano. A kouzlit umí nejen na zdech. Dovedou podpořit kreativitu i opravit vady na nábytku způsobené našimi malými umělci.

Snový dětský pokojík vytvoří tapeta na zdi

Mnohdy přemýšlíme, jakou barvu zvolit na zeď dětského pokojíku a jak ji pak pomalovat dalšími zdobnými prvky. Ale neuvažujeme správně. Všechny ty snové pokojíky z katalogů a časopisů o bydlení mají na zdech tapety. Právě ony umí dát pokojíku třeba dnes tak módní pastelové barvy, proužky ve valérách pastelů i dětsky atraktivní bordury. Snadno vytvoříte zeď s puntíky, a dokonce je lze inverzně prostřídat. Na zeď dostanete jednoduše hvězdnou oblohu, ale i oblíbené dětské hrdiny. Tapetování není složité a mnohdy jen díky němu svedeme na zeď aplikovat dekor, jaký si přejeme.

Zaměřte se na detaily

Dětská hra je o dekoracích a detailech. Pořídili jste své malé kuchařce hračky pro dětské vaření? Nádobí, příbory, modely jídla… Děti to milují, a nejen holky. Nemusíte kupovat malou kuchyňku, která je sice roztomilá, ale zabírá více místa. Často je též nekompatibilní s hračkami, které již dítě má. Stačí na zdi udělat polici, na tu použít samolepicí tapety napodobující povrch kuchyňské linky, na zeď zas tapetu s kachličkami. Pořídíte i tu s dnes tak módním retro obkladem. A za pár korun máte hotovo. V rámci kreativního tvoření pak lze s tapetami vyrobit třeba i sporák.

Bezpečná zrcadla pro nejmenší jsou vlastně tapetou

Přesněji jde o zrcadlové folie, které dovedou nabídnout stejný odraz jako klasické zrcadlo. To se doporučuje dávat vedle postýlky již kojencům. Podporuje to jejich rozvoj a sociální dovednosti. Avšak dali byste dítěti vedle postele skleněné zrcadlo? I pro starší děti je vždy bezpečnější využít jako zrcadlo do pokojíku zrcadlovou folii.

Fototapety jako dárek

Fototapety jsou dalším skvělým zpestřením pro dětský pokojík. Avšak víte, že máte možnost udělat svému dítěti i fototapetu na míru? Třeba z rodinných fotografií. Děti milují prohlížení svých fotek ze společných akcí s rodiči, ze svého dětství i těch s babičkou a s kamarády. Tyto tapety si lze nechat vyrobit na míru a dítě pak překvapit tapetou jako dárkem. Nejlépe již instalovanou. Mimochodem, jde to udělat i na podlahu.

Nechte děti tvořit

Přemýšlíte, že dětem koupíte tabuli na kreslení? Nedělejte to. Plocha je malá, navíc tabule zabírá místo. Využijte volnou zeď a na ni nalepte tabulovou folii. Pořídit lze tu na křídy (zelenou a černou) i bílou na fixy. Takto lze využít i prostor na dveřích, na boční části skříně, na různých částech nábytku, ale třeba i na stolní desce. Mnohdy tak zakryjeme poškozené a nehezké části nábytku, a ještě vytvoříme pro dítě možnost pro rozvoj jeho kreativity.

Čím to zakrýt? No přece tapetou

I jinými tapetami než tou tabulovou lze zakrýt různě poškozený nábytek, zdi, zničené vnitřky zásuvek, dokonce poškozené kousky podlahy. Tapety totiž existují i pro použití na podlaze. Též lze barevné tapety využít ke kreativnímu zdobení a tvoření. Třeba z obyčejných krabic od bot vytvoříte krabice ve stejném designu vhodné pro odkládání různých drobností i dětských hraček či stavebnic, které výrobci ve snaze ušetřit dodali bez vhodného obalu k ukládání.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */