Cestování

Maroko: Zajímavosti o zemi mnoha kultur

Sníte o exotické dovolené, ale nechce se vám trávit spoustu hodin v letadle při cestě do Karibiku či do jihovýchodní Asie? Navštivte severoafrické Maroko, které je od nás co by kamenem dohodil. Od Evropy ho dělí jen úzký Gibraltarský průliv a kulturní propast je natolik hluboká, že se zde budete cítit jako v jiném světě. Země je navíc prezentována jako místem mnoha kultur – mísí se zde arabský, židovský, africký, ale také andaluský a starořímský vliv. Vy si možná Maroko spojíte s největším městem Casablancou a stejnojmenným filmem. Ale než si ho pustíte, měla byste vědět, že štáb se během natáčení do metropole ani nepodíval… Ještě než se do ní podíváte vy, sjednejte si levné cestovní pojištění a přečtěte si i další zajímavosti.

Víte, že…

Marocký král Mohamed VI. odvozuje své jméno přímo od největšího muslimského proroka Mohameda?

Země patří k největším vývozům hašiše na světě? Podle odhadů pochází kolem 80 % drogy v Evropě právě z Maroka.

Druhé největší marocké město je Fez a nachází se v něm nejstarší nepřetržitě fungující univerzita na světě? V provozu je od roku 859. Město je na seznamu světového dědictví UNESCO a nesmí se v něm jezdit automobilem. Obyvatelům to nevadí a jezdí na oslech.

Smuteční barvou je bílá? Když uvidíte smutnou ženu v bílém hábitu, pravděpodobně jí zemřel manžel. Podle tradice se po smrti nosí bílá barva po dobu 40 dní.

Národním marockým nápojem je zelený čaj s lísky máty? Jmenuje se zde marocká či berberská whiskey a místní si ho nejvíce užívají u národního sportu – fotbalu.

Když vám hostitel nabídne maso, je velmi neslušné ho odmítnout? Vepřové to ale nebude, stejně jako v jiných muslimských zemích je i v Maroku zakázané.

V Maroku je krásně a bezpečno

Přestože je Maroko muslimskou zemí, není důvod k obavám. Obecně jde o bezpečnou destinaci, kde si turistů váží. Přesto si nezapomeňte sjednat odpovídající pojistku. Dobrou volbou je například kvalitní a přitom cenově dostupné pojištění od ERGO.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */