Cestování

Chorvatsko 2017: Vyberete si kemp, nebo robinsonádu?

Chorvatsko dlouhodobě patří k nejoblíbenějším přímořským destinacím. Našinci na něj nedají dopustit a některé lokality se pak v průběhu sezóny jeví spíše jako české než chorvatské. Není se čemu divit, vždyť málokterá země nabízí tak pestrou směsici krásných pláží, pohodové atmosféry, příjemné kultury a přijatelných cen. Roli samozřejmě hraje také relativně krátká vzdálenost. Stačí, když večer nasednete do auta a na druhý den dopoledne se koupete v moři. Pokud jste se rozhodli, že letošní dovolenou strávíte právě v Chorvatsku, máme pro vás dva tipy na ubytování. V posledních letech letí mobilní domky v kempech a osamocené robinsonády. Co si vyberete vy?

Mobilní domky aneb dovolená v kempu ve velkém stylu

Mobilní domy jsou cenově dostupnější než penziony a apartmány Chorvatsko, ale mnohem komfortnější než stany, od kterých čeští turisté postupně upouští. Chcete-li za dovolenou ušetřit, ale ne natolik, abyste se museli uskromnit a smířit s nevalnou kvalitou ubytování, bude se vám v mobilním domku líbit.

Mobilní domky disponují vlastním sociálním zařízením, přípojkou na vodu, odpady, plyn a elektřinu. Jejich nedílnou součástí jsou všechny důležité spotřebiče, klimatizace a další zařízení, bez kterých by se vám nevegetovalo tak dobře. V nabídce volitelné výbavy najdete také manželskou postel.

Na robinsonádě vás nikdo rušit nebude

Nevyhovuje-li vám ubytování v kempu, budou se vám zamlouvat robinsonády. Nachází se na velmi klidných místech – v jejich okolí obvykle nejsou žádné sousední domy. Často jde o zátoky a různá romantická zákoutí, jako stvořená pro ničím nerušenou relaxaci. Jinými slovy nabízí intimnější atmosféru než kemp, penzion či hotel Chorvatsko.

Oblíbené lokality plné robinsonád jsou ostrovy Korčula, Hvar, Brač a Dugi. Najdete je však také na poloostrově Pelješac. Připravte se na to, že cena ubytování je podstatně vyšší než v případě penzionu.

Bohatou nabídku ubytování v mobilních domech, robinsonádách, penzionech a hotelech najdete na portálu hrvatska.net.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */