Cestování

Máchovo jezero je místo plné zajímavostí, památek a nádherné přírody

V letním období vyráží spousta rodin do přímořských destinací. Hlavním cílem je především Chorvatsko, které je perfektně dostupné automobilem. Pokud však tentokrát plánujete zůstat v České republice, zavítejte na Máchovo jezero lákající na vodní radovánky a čtyři písečné pláže. Jakmile vás koupání ve vodě omrzí, můžete vyrazit například na nějakou túru do okolí a kochat se líbeznou přírodou.

Zejména děti potěší zdejší tobogány. Pro milovníky historie jsou připraveny zříceniny středověkých hradů, jako jsou Bezděz, Lemberk, Houska a Kokořín. Příznivce sportu zase nadchne hustá síť cyklostezek. Stačí si objednat ubytování a vydat se vzhůru za dobrodružstvím. Jakmile do vyhledávače zadáte „Máchovo jezero:Ubytování“, nabídne se vám hned několik ubytovacích zařízení.

Máchovo jezero se využívá i v zimě

V zimním období Máchovo jezero také žije, protože zmrzlá vodní plocha láká spoustu bruslařů. Okolí využívají také běžkaři.

I když se Máchovo jezero nazývá jezerem, ve skutečnosti se jedná o rybník, který založil v roce 1366 král Karel IV. Původně se jednalo o Velký rybník, až nakonec byl přejmenován na Máchovo jezero.

Tamní městečko Doksy je proslulé několika zajímavostmi, jako je Muzeum Čtyřlístku, což je komiks, který si čtou děti dodnes. Do muzea tedy nalákáte především děti na stálou expozici, která jim ukáže, jak se komiks vyvíjel od samotného počátku. Za zmínku ještě stojí Památník Karla Hynka Máchy nacházející se v budově Hospitálku.

Kde se ubytovat?

V okolí Máchova jezera se nachází nespočetné množství hotelů, penzionů a kempů. Záleží pouze na vás, jakou variantu preferujete. Pro rodiny s dětmi jsou připravené chatky na Máchově jezeře. Jedná se o čtyřlůžkové chatky vybavené chladničkou. Sociální zařízení je společné pro celý areál. Dále nechybí dvě ohniště, houpačky, prolézačky, pískoviště či jídelna s barem.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */