Bydlení

Krycí plachty najdou bohaté uplatnění: Na co je můžete využít?

Ne vždy venku panuje ideální počasí, kdy není zapotřebí chránit nejrůznější nábytek na zahradě, nářadí a další věci před deštěm či větrem. Jak ale vyřešit problém s jejich zakrytím, abyste předměty nemuseli neustále přenášet dovnitř domu, případně do kůlny? Stačí si pořídit kvalitní zakrývací plachty.

Základní vlastnosti, bez nichž se pořádná krycí plachta neobejde

Krycí plachty slouží jako perfektní ochrana před počasím, a to prakticky v jakémkoliv ročním období. Je samozřejmě důležité, aby byly maximálně odolné. To znamená, že rozhodně musejí být nepromokavé. Zároveň je podstatné, z jakých materiálů jsou vyrobené. Pro moderní krycí plachty se dnes nejčastější používá polyetylen ve specifické formě, jež zajistí jeho odolnost vůči protrhnutí a dalšímu poškození, ale také zlepší jeho voděodolnost.

Ideální je, pakliže si pořídíte krycí plachty s oky. Díky vytvořeným kovovým očkům na koncích plachty budete moci snadno materiál upevnit, aby jej neodfoukl vítr. Jinak jsou krycí plachty velmi trvanlivé, nepoškodí je ani vysoké či naopak extrémně nízké teploty, takže se dají používat v zimě i v létě. Zmíněný polyetylen si bez větších problémů poradí s teplotami kolem 60 stupňů Celsia. Chcete-li pod plachtou uschovat třeba kus zahrádky v zimě, pak vězte, že ji nepoškodí ani silné ranní mrazy.

Nač se krycí plachty dají upotřebit?

Krycí plachty se na zahradách rodinných domů ponejvíce aplikují k zakrytí venkovního nábytku. Dále jsou praktickým pomocníkem v případě, kdy venku máte naskládané dřevo a chcete jej ochránit před přílišnou vlhkostí. Stejně tak ale spolehlivá krycí plachta pomůže ochránit bazén před spadaným listím během podzimních dnů apod. Možností využití zakrývacích plachet je zkrátka nepřeberné množství a záleží jen na vás, jak s nimi naložíte.

Moderní krycí plachty vyrábí společnost Plachty Štěpáník. Více informací naleznete na webových stránkách https://www.peplachty.cz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */