Cestování

Kam v Itálii na lyže? Na Dolomity hned tak nezapomenete!

Nemůžete se dočkat, až na sebe navléknete stylový lyžařský outfit a vyrazíte si to šusem ze zasněženého svahu? Chcete-li si z vaší lyžařské dovolenky uchovat ty nejlepší vzpomínky, pak vám nezbude, než se vydat do italských Dolomitů. Jména jako Cortina d’Ampezzo, Latemar, Val Gardena nebo Val di Fassa patří k tomu nejlepšímu, co je v Evropě k mání.

Oblast italských Dolomit je synonymem pro pohodové zimní radovánky. Především pak okolí Jižního Tyrolska a Trentinu. Užijete si zde lyžování, ale také kultury a dobrého jídla. Jedinečná atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet nožem. Můžete se bavit od rána do večera a další den znovu. Na své si přijdou nároční sportovci i rekreanti, kteří preferují méně komplikované svahy a poklidné tempo.

Chcete-li si pobyt v jižních Dolomitech užít plnými doušky, neopomeňte žádnou ze zdejších specialit. Ráno začněte šálkem vynikající kávy, a až poté se vydejte vstříc skvělé lyžovačce na perfektně urolbované svahy. Z nedostatku sněhové pokrývky nemusíte mít obavy – nikde jinde se nevyrábí tolik umělého sněhu jako tady.

Nedílnou součástí vaší dovolené v Itálii by měly být obědy v restauracích přímo na svazích. Takový salát s houbami či lehké špagety a sklenice domácího vína zaženou hlad a uspokojí vaše chuťové pohárky. Tedy minimálně od večera, kdy gurmánská seance začíná znovu. Během odpoledne můžete nachytat nějaký ten bronz a den završíte relaxací ve wellness.

K důvodům, proč jsou jižní Dolomity tak populární, patří čarokrásné scenérie. Ať už se otočíte na kteroukoliv světovou stranu, pohled na horské masivy je vždy dechberoucí. Třítisícovka Gruppo Sella, Marmolada, Cristallo nebo slavná Tre Cime – hora se třemi zuby. Vždy je na co koukat!

Máte snad pocit, že si lyžařský zájezd do Itálie nemůžete dovolit? Najděte si atraktivní nabídku na NewTravel.cz!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */