Cestování

Proč se vydat za lyžováním do rakouských Alp?

Nemůžete se dočkat, až vyrazíte na lyže? Ať už s rodinou nebo partou nejlepších přátel, skvělou lyžovačku zažijete především v zahraničí. Ne, že by české hory nenabízely kvalitní prostředí, ale rakouské Alpy jsou zkrátka nepřekonatelné. Pokud si potrpíte na komfort, dlouhé sjezdovky a možnost celoročního lyžování, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, proč se za lyžováním vydat právě do Rakouska.

Rakouské Alpy jsou co by kamenem dohodil. Stačí se sbalit, vyrazit a zanedlouho již stojíte na zasněžených pláních ve výšce dvou tisíc kilometrů nad mořem. Podle statistik zájem českých lyžařů o lyžování v Rakousku stoupá. Současně roste i počet krátkodobých pobytů. Rakouské Alpy nejsou cenově nedostupné a Češi je navštěvují i několikrát za rok.

V Rakousku si přijdou na své všechny skupiny turistů. Preferujete soukromí v menším středisku rodinného charakteru? Vyžadujete špičkové služby, wellness centra a dobře vybavené zábavní parky? Máte je mít. Kromě lyžování si užijete i spoustu zábavy, třeba v apré ski barech nebo na koncertě pořádaném pod širým nebem.

K nejvyhlášenějším lokalitám patří…

… Sport region Schladming – Dachstein

Oblast Dachsteinu čítá osm středisek na velmi vysoké úrovni. Sjezdaři si nejvíce užívají vrcholky Hauser Kaibling, Reiteralm, Planai a Hochwurzen. Běžkaři si nemohou vynachválit běžecké stopy v okolí Ramsau. Jisté je, že si zde zalyžujete kdykoliv během roku.

… Kirchberg

Poměrně nedoceněným místem v rakouských Alpách je Kirchberg. Nachází se zde na 450 kilometrů sjezdovek všech úrovní a 80 kilometrů udržovaných běžkařských tratí. Koná se zde množství zajímavých akcí, a navíc narazíte na levnější ubytování.

… Zillertal

Údolí Zillertal je jedním slovem kouzelné. Na ledovci Hintertux se vesele lyžuje po celý rok. Do středisek se dostanete autem nebo skibusem. Z více než 130 horských chat si jistě vyberete takovou, která vám bude ve všech ohledech vyhovovat.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */