Cestování

Kam na dovolenou za evropskými monumenty?

Celý život sníte o tom, že se jednou budete toulat pařížskými uličkami a vystoupáte až na vrcholek Eiffelovky? Francouzská Paříž s bohatou historií a kulturní tradicí vás uchvátí architektonickými skvosty, jež důvěrně znáte z dějepisu, ale k návštěvě vábí i jiná lákadla. Pokud byste raději zvolili dovolenou v Itálii, vypravte se do Říma, jednoho z nejstarších evropských měst, jehož součástí je i vatikánská enkláva, takže poznáte hned dvě města v jednom.

Pařížské skvosty

V Paříži se nachází celá řada historických památek, světské i církevní budovy nejrůznějších slohů vyprávějící příběh slavné francouzské historie. Vydáte-li se na poznávací zájezd do Paříže, určitě nesmíte zapomenout navštívit Eiffelovku, baziliku Sacré-Cœur, muzeum Louvre s Monou Lisou, katedrálu Notre Dame, napoleonův Vítězný oblouk, Invalidovnu a Champs-Élysées. Moderní Paříž vám dá kromě toho ovšem poznat i její současné obyvatele, jejich přívětivost a inspirativní styl života. V Paříži jsou také dva ostrovy v nejstarší části města, užijete si tak večerní procházky v povodí řeky Seiny. Na každém rohu naleznete kavárnu, kde lze příjemně posedět. V supermarketu si vyberete z pestré palety francouzských vín a sýrů, žádné prefabrikáty, ale opravdové kulinářské speciality.

Věčné město Řím

Řím je město s více než tisíciletou historií, jež bývalo evropským centrem a slavným sídlem císařů. Do dnešní doby se zde zachovalo i centrum křesťanství a papežů ve Vatikánu, městském státě v Římě. Hlavní město Itálie tak mimo jiné stále láká i poutníky z celého světa, kteří touží navštívit Sixtinskou kapli, baziliku sv. Petra a Apoštolský palác. Ve městě Římě sídlí řada univerzit, státních i papežských. Kdo přijede do Říma, nemůže ho opustit, dokud neokusí atmosféru starověkého Kolosea – proslulé arény gladiátorů, neodjedete ani bez návštěvy Pantheonu, fontány di Trevi, romantických zřícenin Fora Romanum. Vycestovat do Itálie můžete kdykoliv, poznávací zájezd do Říma lze uskutečnit i v prosinci. Vychutnejte si atmosféru adventu a kouzlo pravých Vánoc v duchovním středisku věčného města!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */