Cestování

Egypt je slunečná země plná možností

Egypt je malebná africká země se slunečným počasím takřka po celý rok. V letním období jsou teploty vzduchu nesnesitelně vysoké, a proto zde turistická sezóna začíná až na podzim. Hlavním lákadlem je potápění, přičemž můžete obdivovat nedotčené podmořské dno, půvabné korálové útesy a pestrobarevné ryby. V následujících řádcích vám prozradíme, která letoviska jsou oblíbená.

Dovolená v Egyptu uspokojí především milovníky teplého a slunného počasí, které zde vládne neustále. V prosinci opustíte zimní sychravé počasí v České republice a přistanete v sluncem prolité zemi, jež má spoustu tváří.

Sharm el Sheikh

Cestovní kanceláře nabízí zájezdy do Egypta především do okouzlující destinace Sharm el Sheikh. Ta se rozprostírá v jižní části Sinajského poloostrova. Vyznačuje se perfektně vybudovanou turistickou infrastrukturou, bohatým kulturním i nočním životem. Samozřejmostí jsou písčité pláže omývané křišťálově čistým Rudým mořem.

Hurghada

Ve východní části země se nachází Hurghada proslulá dlouhými písečnými plážemi a kvalitními podmínkami pro potápění. V zimním období, kdy zde není příliš turistů, si dopřejete na pláži i soukromí. V místních restauracích ochutnáte tradiční egyptskou kuchyni a v baru si užijete spoustu zábavy a poznáte tamní obyvatele. Z Hurghady se dá vyrazit na výlety do Káhiry a Luxoru, kde na vás čeká spousta staroegyptských pamětihodností. V bezprostřední blízkosti města leží také ostrůvky (například Giftun) lákající na neopakovatelný pohled na korálové útesy.

Safaga

Opomenout bychom neměli ani cíl potápěčů. Safaga se svými korálovými útesy a písečnými plážemi nabízí také perfektní podmínky pro rodiny s dětmi, neboť se jedná o klidnější letovisko.

Jestliže vás láká dovolená Egypt, vyhledejte si zájezd prostřednictvím srovnávače cen zájezdů NewTravel. Stanovíte si zde své nároky, například na hotel, stravování či lokalitu.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */