Cestování

Egypt je slunečná země plná možností

Egypt je malebná africká země se slunečným počasím takřka po celý rok. V letním období jsou teploty vzduchu nesnesitelně vysoké, a proto zde turistická sezóna začíná až na podzim. Hlavním lákadlem je potápění, přičemž můžete obdivovat nedotčené podmořské dno, půvabné korálové útesy a pestrobarevné ryby. V následujících řádcích vám prozradíme, která letoviska jsou oblíbená.

Dovolená v Egyptu uspokojí především milovníky teplého a slunného počasí, které zde vládne neustále. V prosinci opustíte zimní sychravé počasí v České republice a přistanete v sluncem prolité zemi, jež má spoustu tváří.

Sharm el Sheikh

Cestovní kanceláře nabízí zájezdy do Egypta především do okouzlující destinace Sharm el Sheikh. Ta se rozprostírá v jižní části Sinajského poloostrova. Vyznačuje se perfektně vybudovanou turistickou infrastrukturou, bohatým kulturním i nočním životem. Samozřejmostí jsou písčité pláže omývané křišťálově čistým Rudým mořem.

Hurghada

Ve východní části země se nachází Hurghada proslulá dlouhými písečnými plážemi a kvalitními podmínkami pro potápění. V zimním období, kdy zde není příliš turistů, si dopřejete na pláži i soukromí. V místních restauracích ochutnáte tradiční egyptskou kuchyni a v baru si užijete spoustu zábavy a poznáte tamní obyvatele. Z Hurghady se dá vyrazit na výlety do Káhiry a Luxoru, kde na vás čeká spousta staroegyptských pamětihodností. V bezprostřední blízkosti města leží také ostrůvky (například Giftun) lákající na neopakovatelný pohled na korálové útesy.

Safaga

Opomenout bychom neměli ani cíl potápěčů. Safaga se svými korálovými útesy a písečnými plážemi nabízí také perfektní podmínky pro rodiny s dětmi, neboť se jedná o klidnější letovisko.

Jestliže vás láká dovolená Egypt, vyhledejte si zájezd prostřednictvím srovnávače cen zájezdů NewTravel. Stanovíte si zde své nároky, například na hotel, stravování či lokalitu.

admin

Napiš komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.