Zdravá strava a doplňky stravy Zdraví a krása

Jmelí – parazit, symbol Vánoc i léčivka. Zkuste produkt Jmelí-Hloh plus hořčík

Divíte se, že stromům v zimě neopadalo listí a je navíc stále zelené? To nejspíš vidíte strom porostlý jmelím. Tento parazit, známý rovněž jako symbol Vánoc, je však i léčivkou.

Jmelí bílé je přesněji řečeno poloparazitický keř. Usadit se umí na listnatých dřevinách, ale nepohrdne ani těmi jehličnatými. Na stromech parazituje. Odebírá jim živiny, samo totiž není schopné fotosyntézy. Jestliže chcete jmelí skutečně kvalitní, sáhněte po tom z dubu, hlohu nebo z jabloně.

Tento stálezelený keřík s krásnými bílými plody je rovněž symbolem Vánoc. Zavěšuje se nad dveře a do domácnosti a má přinést štěstí. Staří Slované zas věřili, že jmelí pod polštářem přivodí věštecké sny.

Jmelí jako léčivka

Jako léčivka je jmelí známé již z lidového léčitelství. Užívat jej neřízeně se totiž nevyplatí. Může být toxické, navíc jen stěží lze odhadnout správné množství. Přitom jeho účinky jsou velice prospěšné pro podporu srdeční funkce a povzbuzuje krevní oběh v cévních kapilárách. Tím výčet pozitivních účinků jmelí nekončí. Umí též udržovat normální hladinu cholesterolu.

Jak tedy hloh bezpečně užívat?

Společnost Naturvita nabízí produkt Jmelí-Hloh plus hořčík. Dohromady s hlohem pak jmelí tvoří silnou dvojku pro podporu zdraví srdce. Hloh totiž přispívá k regulaci srdeční činnosti a podporuje srdeční funkce. Vhodné je i jejich doplněním hořčíkem. Jeho nedostatečným přísunem trpí většina Čechů. Hořčík je přitom důležitý pro udržení normálního energetického metabolismu. Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Podporuje nervovou soustavu a při jeho nedostatku střádají též naše svaly. Doplněk stravy Jmelí-Hloh plus hořčík prodává Gigalekarna.cz.

Vánoce s jmelím

Nezapomeňte si letos o Vánocích pořídit kytičku jmelí a pověsit si ji nad dveře, aby rodině přinesla štěstí. To, které se týká zdraví, lze podpořit užíváním jmelí. Užívat kapsle s doplňkem stravy Jmelí-Hloh plus hořčík je pohodlné a bezpečné. Věnovat tento doplněk stravy můžete i jako vánoční dárek pro každého, koho trápí srdeční neduhy. Dárky pro zdraví jsou oblíbené napříč generacemi.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */