Péče o tělo, kosmetika a parfémy Zdraví a krása

Jakou kosmetiku používat pro intimní hygienu?

Pokud vás ještě nikdy netrápily žádné potíže, nejspíš nad touto otázkou ani nemusíte přemýšlet. Patříte ovšem k menšině, protože minimálně s kvasinkovými infekcemi se během svého života setkává drtivá většina žen. A mnohé opakovaně. Pak se řeší každá drobnost od materiálu kalhotek přes stravu až právě po kosmetiku pro umývání intimních partií.

Spousta gynekologů by vám řekla, že pro intimní hygienu máte používat pouze obyčejnou vodu. Většina klasických mýdel a sprchových gelů totiž spíše škodí, než pomáhá. Narušují přirozené pH, a tím jen podporují vznik mykóz a dalších nepříjemných obtíží. Když ovšem sáhnete po přírodní kosmetice, máte vyhráno.

Zachovejte přirozené prostředí i pocit svěžesti

Parfémované přípravky jsou rozhodně špatné. Někteří výrobci však přichází s přírodní šetrnější péčí. Jedním z nich je společnost Aromedica, která vyrábí českou přírodní kosmetiku pro pleť, vlasy i kůži. Mimo jiné má řadu určenou pro péči v oblasti intimní hygieny. Jejich přípravky zachovávají přirozené zdraví, svěží pocit, libou tělesnou vůni a komfort. Navíc nenásilně brání množení patogenů, jako jsou kvasinky a bakterie.

Vynikající kombinace Tea Tree oleje, levandule, heřmánku a pupalky

Základem prostředků pro ošetřování intimní oblasti bývá často Tea Tree olejíček, protože právě ten má vynikající protizánětlivé účinky. V přípravku Intimed – balzám pro intimní péči je doplněn o levanduli, heřmánek modrý a olej pupalky dvouleté. Tento přípravek je bezoplachový, aplikuje se několik kapek, které se rozetřou na pohlavní sliznici a okolí. Velmi vhodný je zejména pro ženy, které opakovaně trápí kvasinkové infekce, pomáhá totiž udržovat nízké pH a podporuje přirozenou ochranu. Kdo si na něj nezvykne jako na každodenní rituál, ten by po něm měl sáhnout aspoň v případě ohrožení po návštěvě bazénu, společné sauny apod. Přírodní kosmetika je neškodná, lze ji používat i jako trvalou prevenci.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */