Zdraví a krása

Estetická a plastická gynekologie – ženský rozmar nebo přínos?

Pokroky moderní medicíny s sebou přináší nejrůznější novinky a možnosti. Estetická medicína a plastická chirurgie jdou kupředu doslova mílovými kroky, a tak se postupně dostává i na oblasti, které ještě donedávna byly v rovině tabu. Řeč je o korekcích genitálu, které získávají na popularitě jak mezi ženami, tak i muži. Kontroverze týkající se zvětšování a bělení penisu ale zdaleka nejsou cílem tohoto článku. Pojďme se věnovat ženám! Jaké jsou možnosti současné estetické a plastické gynekologie? A jedná se vždy jen o trend? Pusťte se s námi do čtení na intimní téma…

Co všechno může ženu „tam dole” trápit?

Ženy samotné jistě nepřekvapí, že se nejedná jen o otázky estetické, ale i funkční. V případě druhém se nejčastěji jedná o vaginální suchost, která znepříjemňuje pohlavní styk oběma v páru. Po stránce estetické pak ženy nejčastěji řeší změny velikosti a tvaru, včetně asymetrií – a to jak u malých pysků, které mohou přesahovat, tak i u labia major, tedy velkých pysků, vysvětluje MUDr. Kateřina Maxová, plastická gynekoložka z kliniky Mediestetik.

I v těchto případech ale nezůstává jen u estetického vnímání. Asymetrii a změny tvaru na velkých a malých pyscích mohou ženu limitovat v řadě aktivit – sexem počínaje, sportovními aktivitami konče. Nakonec i obyčejný střih a materiál oblečení, včetně spodního prádla, se může v této situaci obrátit v problém. A právě tehdy je odpověď na úvodní otázku jasná: estetické i fyzické vnímání sebe sama jde v ruku v ruce, a tak jsou zákroky, které ženě pomohou, rozhodně přínosem, ne jen rozmarem a výmyslem.

Jak může současná gynekologie pomoci?

Pokud vás dlouhodobě trápí problémy v intimních partiích a vlastně ani nevíte, jestli existuje jejich řešení, nejvíc vám pomůže hned první krok – vyhledání odborné pomoci a absolvování konzultace, radí dr. Maxová, která má dlouholetou praxi jak v obecné gynekologii, tak i urogynekologické a plastické specializaci. Právě konzultace vám pomůže ujasnit si podstatu vašich obtíží a určit, zda ve vašem případě stačí neinvazivní ošetření, nebo je třeba přistoupit k chirurgickému zákroku.

K typickým miniinvazivním zákrokům patří injekční aplikace preparátů zasíťované kyseliny hyaluronové, která pomáhá v případě vaginální suchosti i ztráty objemu / povislosti velkých pysků. Dr. Maxová používá v těchto dvou případech specializované preparáty Desirial a Desirial Plus, které mají oba poměrně rychlé a dlouhodobé účinky (u vaginální suchosti se výsledek dostaví ihned, Desirial Plus doplní objem pysků do cca 14 dní).

Tam, kde estetická dermatologie nestačí pak přichází na řadu plastická gynekologie. Nejtypičtějším zákrokem je tzv. labioplastika, tedy chirurgická korekce velkých či malých pysků. Společně labioplastickou je pak možné provést korekce klitorisu, která zahrnuje redukci kožních převisů, které mohou klitoris překrývat.

Bod kontroverze

A pak už se dostáváme do míst, kde málokdy dojde ke shodě – a to konkrétně v případě rekonstrukce panenské blány nebo čerstvé novinky: injekčních preparátů určených ke zvýšení sexuálního prožitku aplikací do bodu G.

V případě rekonstrukce panenské blány se jedná spíše o otázku osobní a zároveň i náboženskou. O zdravotní či estetickém přínosu v tomhle případě nemůže být řeč. Co se injekčních preparátů týče – u tzv. G-shots nebo O-shots kontroverze spočívá hlavně v pochybnosti účinků celé procedury. Podle Dr. Maxové zatím neexistují žádné klinické studie, které by prokázaly univerzální přínos zákroku. Každá žena je totiž jiná, každá má jinou míru senzitivity a navíc i v různých (klitorálních nebo vaginálních) oblastech.

Ať už se ale jedná o standardní či spíše kontroverzní zákroky, jedno platí bez rozdílu. Je dobře, že problematika estetiky a funkčnosti v ženských intimních partií není tabu a že jsou místa, kam se pacienty mohou s důvěrou obrátit. MUDr. Kateřina Maxová zdůrazňuje, že diskrétnost a úzká komunikace s pacientkou je v její práci základem úspěchu.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */