Péče o tělo, kosmetika a parfémy Zdraví a krása

Jak se konečně zbavit akné

Trápí vás akné a chcete se ho konečně zbavit? Základem je výběr správné kosmetiky, krémů a úprava životního stylu. V článku se dozvíte, co opravdu funguje při boji s problematickou pletí.

Základem je pravidelná péče o pleť

Někdo má to štěstí, že se o pleť téměř nemusí starat, a přesto je dokonale krásná a čistá. Ovšem díky genetické rozmanitosti existuje i řada lidí s problematickou pletí, která je citlivá a vyžaduje specifický přístup a důslednou pravidelnou péči. Není to však nemožné a problematická pleť se sklony k akné se dá zkrotit. Vytvořte si pravidelné rituály, během kterých budete pečovat o svou pokožku. Důležité je hlavně čištění. To by mělo být ideálně dvakrát denně. Nezapomínejte na důkladné odlíčení dekorativní kosmetiky a následné vyživení pleti vhodným krémem.

Vyzkoušejte přírodní kosmetiku

U problematické pleti je velmi důležité najít vhodný přípravek, který pomůže se zklidněním, čištěním a jemnou dezinfekcí. Vhodnou volbou je například přírodní kosmetika na akné. Speciální složení s obsahem jílu, extraktu z jitrocele a zinku pomáhá při odstraňování přebytečného mazu a zároveň pomáhá regeneraci pleti. Aby účinný přírodní lékařský krém na akné skutečně fungoval, musíte ho používat opravdu pravidelně. Praktickým doplňkem pro důkladné vyčištění pleti po celém dni je přírodní noční anti akné pleťová voda.

Výrazně pomůže i změna životního stylu

Při boji s akné je důležité přemýšlet také nad životním stylem. Zdraví pleti totiž ovlivňuje naše strava a pitný režim. Pro dostatečnou hydrataci je potřeba vypít alespoň dva litry tekutiny denně. Smažené nezdravé potraviny a sladkosti s vysokým obsahem cukru se pokuste vynechat z jídelníčku a raději je vyměňte za ovoce, zeleninu, ořechy a zdroje kvalitních bílkovin. Uvidíte, že pleť i celé vaše tělo vám poděkuje.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */