Bydlení

Stínící technika, která má šmrnc a je funkční

Není nad posezení na terase či na balkoně, ale idylu může pokazit všetečné sluníčko či přeháňka. Řešení je přitom velmi snadné – nazývá se markýza a prospěje vašemu domu i po estetické stránce. To samé však platí také o venkovních roletách. I ty vás ochrání před ostrými slunečními paprsky a zároveň plní estetickou funkci. Co ještě byste o moderní stínící technice měli vědět?

Výsuvná markýza – instantní zastřešení

Hledáte-li spolehlivou ochranu před slunečními paprsky a díky speciální povrchové úpravě i před mírným deštěm, vsaďte na markýzu. Umožní vám bezstarostnou relaxaci ve venkovním prostředí i v tehdy, kdy vám počasí nehraje do karet.

Výsuvná markýza se vyrábí v různých provedeních a je jen na vás, zda zvolíte nejjednodušší variantu v podobě otevřené markýzy, která je zároveň nejlevnější. Anebo sáhnete po markýze se stříškou se skrytou mechanikou, případně po řešení na nejvyšší úrovni – kazetové markýze. Poslední zmíněná verze je designově nejpovedenější a markýzu chrání ve stylové kazetě.

A co je nejlepší? Podobu markýzy si do značné míry určíte sami. Definujete rozměry, barvu konstrukce, i látku a způsob ovládání (manuální × automatické).

Zamilujte se do rolety z hliníku

Hliníková roleta vypadá neskutečně stylově, a navíc je velmi funkční. Systém se skládá z roletového pancíře tvořeného spojenými hliníkovými lamelami. Pancíř je veden v bočních lištách a ručně či pomocí elektromotorku se navíjí do schránky.

Předokenní rolety jsou považovány za jeden z nejlepších způsobů, jak zastínit a zároveň ochránit bydlení. Kromě vynikající ochrany proti slunci slouží jako bariéra proti úniku tepla. Za zmínku stojí také výrazná redukce hluku z okolí a zvýšení bezpečnosti – je-li roleta opatřena závěsy a motorickým ovládáním, pak ji nelze jednoduše nadzvednout.

A kde se po stylové stínící technice poohlédnout? Podívejte se po ní na www.louver.cz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */