Zdraví a krása

Ošetření akné v profi salonu oceníte nejen v pubertě

Trudovitost neboli akné je onemocněním vyskytujícím se především u dospívajících teenagerů, nevyhne se nám však ani v dospělosti. Zejména ženám se vrací v několika životních etapách, například v menopauze. Profesionální ošetření akné je nejjistější způsob, jak se jej rychle a účinně zbavit a vyhnout se trvalým změnám na pleti.

Akné je zánět, který umí pozlobit

Chronické onemocnění pleti, kterým Acne vulgaris je, se objevuje především v pubertě. Dojde k uzavření mazových žláz a vznikne nevzhledný, mnohdy bolestivý zánět. Pokud se zánět vytvoří až do větší hloubky, zůstávají po něm trvalé jizvy. Jestliže je navíc naše pleť osídlena roztoči, bakteriemi a kvasinkami, zánět se ještě zhorší. Nejčastěji se akné vyskytuje v tzv. T-zóně, což je část obličeje + nos + brada. Dále pak v dekoltu a na zádech.

Puberta a co dál?

Až 85 % dospívajících trápí akné. Pokládat jej však dnes za normální je nesprávné. Většinou si s ním zcela neporadíme domácí léčbou. Ošetření akné v kosmetickém salonu je cestou, jak teenagera zbavit nejen akné samotného, ale současně se vyhnout jeho následkům. Trvalým jizvám na těle i na duši. Ano, akné je i častou příčinou psychických problémů u dospívajících, které mohou vyústit v deprese, nebo dokonce v nemoc zvanou dermatilománia, která vede k neovladatelnému nutkání poškozování vlastní kůže různým mačkáním, škrábáním či olupováním.

Řada lidí se svépomocí není schopna tohoto problému zbavit a akné přetrvává až do dospělosti, nebo je trvalé. Mnohdy se akné sice po období dospívání zbavíme, to se však objeví opět – v dospělosti. Obvykle už ne s tak velkou intenzitou, avšak dostatečně silné, aby nás znepokojilo. U řady žen se objevuje pravidelně v období menstruace. Problematickým obdobím je pak menopauza. Akné nám přivodí stres, nesprávná strava i nadbytek make-upu. Nevhodná péče o pleť je obecně velice častou příčinou vzniku akné u žen v dospělosti. Nejlepší prevencí, ale i řešením již existujícího problému s akné, je profesionální čištění pleti v kosmetickém salonu.

Kam zajít na profesionální ošetření pleti s akné?

Kosmetický salon Lavande, to je kosmetika v Praze, kde vám dokážou díky osvědčeným procedurám a přípravkům rychle pomoci od akutních projevů akné. Základem je důkladné vyčištění pleti, které v domácích podmínkách není možné, nebo jej neděláme správným způsobem.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */