Cestování

Dovolená v Krkonoších? Skvělý nápad!

Velmi těžko u nás budete hledat člověka, který alespoň jednou v životě nenavštívil Krkonoše. Ty tak nejsou jen a pouze horami nejvyššími, ale také nejnavštěvovanějšími. A divíte se?

Tajemné hory rozprostírající se na severovýchodě Čech si rozhodně zaslouží označení unikátní. Víte třeba, že se tu tyčí hned patnáct z dvaceti nejvyšších českých vrcholků? V čele s vůbec nejvyšší horou Sněžkou?

Unikátní flora a fauna

Krkonoše jsou však unikátní také svým stářím. Na této planetě jsou úctyhodných 600 milionů let. Některé zdroje uvádějí, že jsou starší než Himaláje, Alpy i Kavkaz. Další unikátnost Krkonoš spočívá v tamní floře i fauně. Potkávají se tu vzácné severské i alpské druhy rostlin a živočichů. To už je hodně důvodů, proč dovolená v Krkonoších bude patřit mezi ty, na které se nezapomíná.

Kde se ubytovat?

Krkonoše jsou plné hotelů všech cenových kategorií. Cenově dostupných chat i luxusních apartmánů. Nebo byste rádi bydleli v soukromí? K pronájmu se tu nabízejí i velmi luxusně zařízené chalupy. Tradiční roubené s bazény a vířivkami. S romantickými názvy, jako jsou Roubalka, Šípková, Ledárna, Brusírna či Mlýn.

Roubalka, Šípková, nebo Ledárna

Na klidném místě u řeky s výhledem do korun stromů jako u Krakonoše stojí kouzelná chalupa Roubalka. U potoka na svahu Černé hory stojí neméně romantická roubenka Šípková vybavena replikami starodávného nábytku, kachlovými kamny se sporákem a spaním za pecí. Saunu a restaurovaný krkonošský nábytek najdete v chalupě Ledárna. Saunování si užijete i v Brusírně. Stejně jako výhledu do korun stromů. Tato chalupa je totiž místo malých okýnek typických pro roubené stavby vybavena okny většími.

Vyrazte na výlet!

Je nám ale jasné, že celý pobyt nestrávíte v interiéru chalupy. Určitě se budete vydávat i na výlety. V tomto smyslu se v Krkonoších rozhodně nebudete nudit. Vyrazit budete moci na Sněžku, do údolí Obří důl, k Pančavskému či Mumlavskému vodopádu, do Krkonošského muzea či do Jilemnického muzea. Nuda v Krkonoších zkrátka rozhodně nehrozí.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */