Cestování

Dovolená? Bez cestovního pojištění ani ránu!

Nemůžete se dočkat vysněné dovolené a začala jste s předstihem balit kufry? Nezapomeňte na opalovací krémy, fotoparát, doklady, adekvátní množství finančních prostředků… a v neposlední řadě také na cestovní pojištění do zahraničí! Ať už je cílem vaší cesty některá z evropských metropolí nebo rozvojová země na druhé straně světa, rozhodně nevyrážejte bez uzavřené pojistky. Vzhledem k ceně pojistného, které se pohybuje řádově v desítkách korun za den, se na pojistném krytí opravdu nevyplácí šetřit. Co cenu pojištění ovlivňuje a na co byste si měla dát pozor?

Pojistěte se i při cestování v rámci EU

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Stát se může cokoliv a nechcete-li platit desítky nebo statisíce korun za poměrně rutinní ošetření, pojistěte se. Nespoléhejte ani na evropskou kartičku pojištěnce a uvědomte si, že každý členský stát EU má jinou cenovou politiku. Vaše pojišťovna vám sice určité léčebné výlohy proplatí, nicméně je pravděpodobné, že nepůjde o úhradu v plné výši. Mimo Evropskou unii by mělo být cestovní pojištění samozřejmostí.

kufry

V současné době je z čeho vybírat. Pojišťovny nabízí různé tarify cestovního pojištění – některé jako pojištění pro Evropu a zbytek světa, jiné pro každou samostatnou zemi zvlášť. Platí, že výše pojistného roste s ohledem na vzdálenost a bezpečnost dané země. Na celkovou cenu má vliv i účel cesty (jedete jako turistka, nebo za prací?), věk pojistníka a doba pobytu.

Je důležité, abyste pojišťovně nelhali. Turistické pojištění je sice levnější než pojištění v rámci pracovní cesty, ale pokud již k něčemu dojde, pojišťovna by vám nemusela pojistnou událost uznat. Neriskujte a buďte čestná!

Vyplatit se může i připojištění

V podstatě každá pojišťovna nabízí možnost připojištění, které se týká zavazadel nebo třeba storna zájezdu. Cestujete-li společně s dětmi, zvažte připojištění odpovědnosti za škodu – pokud děti něco vyvedou a způsobí nemalé škody, bude se vám nadstandardní balíček hodit.

Tak na co ještě čekáte? Dobalte kufry a utíkejte si sjednat cestovní pojištění online. Ušetříte čas i peníze!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */