Děti

Co si počít, když malé dítě trápí bolesti bříška?

Snahou každé milující maminky je, aby se miminko cítilo v naprosté pohodě. Jenomže tomu tak vždy není a poměrně často musí rodiče řešit nepříjemnosti již během prvních měsíců věku dítěte. Ale co když novorozenec není k utišení a neustále pláče? Pokud podobný problém řešíte právě nyní a připadáte si naprosto bezradná, budiž vám útěchou, že nejste zdaleka jediná. V tomto článku se dozvíte, co může být příčinou a jak nezáviděníhodnou situaci co nejrychleji vyřešit.

Problém jménem dětská kolika

Příčinou bolesti bříška u dítěte může být nepříjemná dětská kolika. Bohužel jde o průvodní jev prvních dnů, týdnů a někdy i měsíců života novorozence. Může postihnout chlapce i dívky a společně s nimi trpí také rodiče, kteří jsou ohledně utišení bolesti naprosto bezradní. Ta se přitom může vracet až několikrát do týdne.

Co je příčinou dětské koliky?

Otázkou je, proč vůbec kolika novorozence postihuje. Jednou z možných příčin je nesprávná výživa, a to nejen miminka, ale také matky. K dalším faktorům patří onemocnění (způsobené např. parazitem), ale také nervozita ze strany rodičů. Napětí mezi matkou a dítětem se týká především mladších žen, které nemají s rodičovským žádné předchozí zkušenosti a nejsou si jisté, zda začátky dobře zvládají. Může se stát, žena přenáší stres na dítě, a to se následně projevuje intenzivím pláčem.

Rodička by však měla dbát také na vyváženou stravu bez obsahu alergenů, a zároveň se vyhýbat potravinám způsobující nadýmání.

Na vině může být intolerance laktózy

Dětská kolika může být způsobena také nesnášenlivostí mléčného cukru (tzv. intolerance laktózy). V takovém případě matce nezbývá, než dávat dítěti bezlaktózové mléko, nebo výživu doplnit o látky napomáhající procesu hydrolýzy mléčného cukru.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */