Děti

Má cenu dát dítě do soukromé školky?

Děti začínají chodit do školky čím dál dříve, maminkám totiž nezbývá nic jiného než vrátit se brzy do práce. Své nejmenší tedy zvládnou naučit jen základní návyky a zbytek zůstává na učitelkách ve školce. Právě ony pomáhají utvářet vznikající osobnost a učí děti dovednosti, které budou využívat po celý svůj život. Volba správné školky je tedy velmi důležitá.

Dnešní rodiče si jsou ochotni připlatit za kvalitní péči, ale spousta se jich zasekne na otázce, zda to vůbec má cenu. Dostanou jejich potomci v soukromé školce něco navíc, co jim v životě pomůže? Tohle je velmi ošemetná otázka, na kterou nelze úplně snadno odpovědět. Záleží totiž na konkrétní školce. Někde jsou ty soukromé srovnatelné se státními, jinde jsou standardy diametrálně odlišné.

Jak poznat kvalitní školku?

Zajímejte se, co s dětmi přes den dělají. I ve státní školce probíhají výtvarné činnosti, pohybové aktivity a hudební hry, tak chtějte něco navíc. Nabízí například zájmové kroužky? Chodí na keramiku? Poskytují výuku angličtiny s rodilým mluvčím? To jsou věci, které byste měli hledat.

Hodně vám napoví i fotky a reference rodičů. U mnohých soukromých školek je běžné, že rodičům každý týden přibližují, čím se zabývali jejich potomci. Dávají fotky na sociální sítě, případně píšou příspěvky na web. Projděte si tyto záznamy, ať si uděláte představu.

Dobrou volbou je zaměření na angličtinu

Některé soukromé školky nabízí výuku angličtiny, což je dobré lákadlo na rodiče. Ovšem i ve státních předškolních zařízeních už v dnešní době probíhá výuka tohoto jazyka, opět tedy požadujte víc. Výuku angličtiny na vysoké úrovni nabízí třeba Kids Garden – kvalitní soukromá školka v Brně, již provozuje Ivo Hrubý, majitel jazykové školy. Jejich výukový program vychází nejen z českého předpisu pro předškolní vzdělávání, ale i z britského Foundation stage 3 – 5. Dětem se věnují také dva rodilí mluvčí.

Dobré reference na soukromou školku Kids Garden vrhají i informace zveřejněné na jejich webu. Každý si tam může prohlédnout, co všechno děti v poslední době zažily, a přečíst si, jakým tématům se věnovaly v anglických hodinách. Anglická školka Kids Garden přijímá děti už od 2 let věku během celého roku.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */