Co je cool Móda a styl

Tommy Hilfiger: Znáte životní příběh proslulého módního návrháře?

Máte doma krásné náušnice Tommy Hilfiger, ale netušíte nic o člověku, který známý brand založil a budování firmy obětoval většinu života? Život Thomase Jacoba Hilfighera je bezesporu zajímavý – vždyť se z něj právem stala jedna z ikon módního průmyslu. Letos oslavil 68 let, má 7 dětí a jeho tvorba byla vždy neodmyslitelně spjata s hudbou.

Newyorčan s irskými kořeny

Když se Thomas „Tommy“ Hilfiger narodil jako druhý z devíti dětí, psal se rok 1951. V žilách jeho otce kolovala směs německé a holandské krve, matka byla původem z Irska. Rodištěm a místem, se kterým je Hilfiger po celý život pevně svázán, se však stal New York.

Tommy miloval módu již od útlého věku a mezi jeho prvotiny patřily upravené džíny do zvonu. Standardním kouskům uměl propůjčit kus své kreativní duše – dodával kalhotám na originalitě a ležérnosti a následně je prodával známým. Svět módy ho nadobro pohltil a po dokončení střední školy provozoval obchod The People’s Place, kde pořádal hudební akce. Spojení nakupování oblečení a zábavy bylo neotřelé a svěží, business plán však bohužel nefungoval a Hilfiger po několika letech podnik zavřel.

Produktové portfolio značky Tommy Hilfiger je pestré. Nedílnou součástí jsou i hodinky. | Foto: watch4u.cz

Hilfigera počáteční neúspěch nezastavil

Tommy Hilfigher na módu nezanevřel. Naopak se vrátil do svého rodiště a pustil se do tvorby vlastních kolekcí. Zlom nastal při cestě do Indie, kde zapůsobil na textilního magnáta jménem Mohana Murjani – vlastníka licence na džíny Glorie Vanderbiltové. Spolupráce pod hlavičkou Tommy Hilfiger Corporation mohla směle začít a sní i důraz na sortiment sportovního oblečení..

K pánské módě se postupně přidala sortiment dámského a dětského oblečení, ale také doplňky – stylové náramky Tommy Hilfigher, parfémy i obuv.

Elegance a smysl pro detail. Takové jsou doplňky značky Tommy Hilfiger. | Foto: watch4u.cz

Oblečení značky Tommy Hilfigher je charakteristické precizním zpracováním, komfortem, nápaditostí a elegancí. Zakladatel v minulosti spolupracoval s mnoha hudebními hvězdami včetně legendárních Rolling Stones, rappera Snoop Sogga či zpěvačkami Beyoncé a Britney Spears. Alespoň jeden originální kousek s logem Tommy Hilfigher by rozhodně neměl chybět ani ve vašem šatníku!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */